Zdeněk Bezecný

Aktualizováno 11. 9. 2012 9:53
Poslanec a historik Zdeněk Bezecný byl zvolen poslancem jako lídr kandidátní listiny TOP 09 v Jihočeském kraji.
Zdeněk Bezecný.
Zdeněk Bezecný. | Foto: TOP 09

Poslanec a historik Zdeněk Bezecný byl lídrem jihočeské kandidátky TOP 09 v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly v říjnu 2013.

Bezecný stál také v čele jihočeské kandidátní listiny TOP 09+STAN pro krajské volby, které se konaly 12. a 13. října 2012. Bezecný ve volbách získal 932 preferenčních hlasů, TOP 09+STAN celkem 3 mandáty.

Poslancem za TOP 09 byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Jihočeském kraji.

Vystudoval češtinu a dějepis na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde od poloviny 90. let působí jako pedagog.

V minulém funkčním období byl místopředsedou výboru pro obranu a bezpečnost a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Do roku 2009 byl členem KDU-ČSL. Za stranu byl zastupitelem Českých Budějovic.

 

Právě se děje

před 8 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy