Zdeněk Bezecný

Aktualizováno 11. 9. 2012 9:53
Poslanec a historik Zdeněk Bezecný byl zvolen poslancem jako lídr kandidátní listiny TOP 09 v Jihočeském kraji.
Zdeněk Bezecný.
Zdeněk Bezecný. | Foto: TOP 09

Poslanec a historik Zdeněk Bezecný byl lídrem jihočeské kandidátky TOP 09 v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly v říjnu 2013.

Bezecný stál také v čele jihočeské kandidátní listiny TOP 09+STAN pro krajské volby, které se konaly 12. a 13. října 2012. Bezecný ve volbách získal 932 preferenčních hlasů, TOP 09+STAN celkem 3 mandáty.

Poslancem za TOP 09 byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Jihočeském kraji.

Vystudoval češtinu a dějepis na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde od poloviny 90. let působí jako pedagog.

V minulém funkčním období byl místopředsedou výboru pro obranu a bezpečnost a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Do roku 2009 byl členem KDU-ČSL. Za stranu byl zastupitelem Českých Budějovic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy