Krajské volby 2012 - TOP 09 v Jihočeském kraji

18. 7. 2012 15:59
TOP 09 získala v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, 3 mandáty (5% hlasů). Strana se tak umístila na šesté pozici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kropáček

TOP 09 získala v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, 3 mandáty (5% hlasů). Strana se tak umístila na šesté pozici.

Kandidátní listina:

Lídrem kandidátní listiny TOP 09 pro krajské volby 2012 v Jihočeském kraji se stal historik a poslanec Zdeněk Bezecný, který zároveň kandidoval na post hejtmana kraje. Dvojkou kandidátní listiny byl starosta Vimperka Bohumil Petrášek. Spolu s ním se na kandidátce TOP 09 objevil také lékař Vladimír Pavelka, místostarostka města Tábor Lenka Horejsková, ekonom a podnikatel Jiří Kořínek, místostarosta Písku Josef Knot nebo starosta Lišova Jiří Švec.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, zvítězila v Jihočeském kraji ČSSD s 22 mandáty. Hned po ní následovali občanští demokraté. V současné době v kraji vládne koalice dvou nejsilnějších stran, tedy ČSSD a ODS.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy