Jaroslav Kubera

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:36
Jaroslav Kubera je člen ODS a od roku 2000 senátorem za volební obvod Teplice.
Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera | Foto: Ludvík Hradilek

Jaroslav Kubera je člen ODS a od roku 2000 senátorem za volební obvod Teplice. Svou funkci obhájil ve volbách, které se konaly na podzim roku 2012. Kubera postoupil do druhého kola z první pozice se ziskem 40.49 % hlasů. O senátorské křeslo soupeřil s Jaroslavem Dubským (za KSČM). Kubera zvítězil se ziskem 66.84 % hlasů.

Kubera v současné době zastává také funkci primátora města Teplice. Předtím zde působil jako starosta. Rovněž je dlouhodobě předsedou Ústavně-právního výboru Senátu PČR. Je známý především svými kontroverzními a žertovnými výroky.

Je ženatý, má dvě dcery.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 1 hodinou

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy