Komunální volby v Praze: www.praha.eu

Domácí Domácí
26. 9. 2014 13:55
Webová prezentace Prahy by měla umožňovat jejím obyvatelům jednoduchou komunikaci s úřady, případně snadný přístup k informacím.
Internetové stránky pražského magistrátu
Internetové stránky pražského magistrátu | Foto: Aktuálně.cz

Strany proto ve svých programech slibují, že na internetu budou k dohledání smlouvy ke všem zakázkám, které magistrát uzavře, a jeho přehledný rozpočet. 

ANO

Hnutí ANO odpovědi nedodalo, přestože dotazy deníku Aktuálně.cz mělo k dispozici od 5. 9. 2014

ČSSD

Zastáváme názor, že úředník slouží občanům, nikoliv naopak, proto chceme komunikaci s úřadem občanům co nejvíce ulehčit a umožníme lidem vyřizovat úřední záležitosti přes internet, s tím souvisí i celkové zlepšení internetové prezentace.

Demokraté Jana Kasla

Vždy je co zlepšovat, spolužačka překladatelka a tlumočnice má například výhrady k anglické verzi.

KSČM

Ano, podporujeme internetovou prezentaci a komunikaci s občany, avšak nikoliv pouze ji. Naším cílem je prohloubit vůbec právo občanů vyjadřovat se k životu města a podstatně více než dosud o něm i rozhodovat. Mimo jiné požadujeme provozování městského rozhlasového a televizního kanálu pod kontrolou rady složené ze zástupců všech politických klubů, dále zajistit rovný přístup do všech radničních novin a podávání informací občanům a občanským sdružením na radnicích zdarma.

Máte právo - trojkoalice Strany zelených, KDU-ČSL a Starostové a nezávislí

Počítáme s otevřenou komunikací města nejen prostřednictvím webových stránek a mnohem širším zapojením veřejnosti do všech otázek, které souvisí s budoucím rozvojem města. Zavedeme mimo jiné přehledný a srozumitelný rozklikávací rozpočet a budeme ho pravidelně aktualizovat.

ODS

Internetové stránky magistrátu jsou dostatečné a úpravy neplánujeme. Občané mají nárok na informace a Praha nesmí být zalepená obálka, proto se budeme stavět proti jakýmkoliv snahám rozhodování magistrátu skrýt či vzdálit občanům.

Piráti

Chceme zlepšit nejen komunikaci magistrátu s občany města, ale i samotné zapojování občanů do rozhodování, např. uspořádáním referend. Na webu bude ideální prostor pro takové občanské iniciativy a petice. Software bude samozřejmě svobodný a bude ho moci převzít každé další město. Občané budou mít možnost na internetu nahlédnout do financování, které bude průhledné. Každá koruna vynaložená městem bude dohledatelná online. Piráti mají transparentní bankovní účet a zveřejňují faktury, smlouvy, rozpočet a jeho plnění online. Trváme na tom, aby to dělala i Praha a všechny městské společnosti. Z technického hlediska je možné webové stránky města podstatně zrychlit.

Pro Prahu

Hnutí Pro Prahu zastává koncept otevřené, přátelské a transparentní radnice, proto věříme, že by měl magistrát uveřejňovat co nejvíce informací o své činnosti na internetu. Také se nesmí dále stávat, že magistrát platí politickou kampaň svého primátora a vydává ji za sebeprezentaci, jako se to stalo v případě primátora Hudečka a jeho kampaně "Víte, že...".

Svobodní

S občany mají komunikovat především politici, magistrátní úřad by měl poskytovat na internetu věcné informace a možnost interaktivního vyřizování agendy všude, kde to je možné.

TOP 09

Od chvíle, kdy jsme převzali vedení města, jsme zahájili aktivní komunikaci s občany a tento přístup chceme dál prohlubovat. Naše záměry projednáváme s občany v rámci projektů Metropolitní ozvučná deska, Tematické večery či Praha pro lidi. Rozvíjíme také on-line komunikaci, příkladem je projekt virtuálních interpelací Dotazy na radní.

Úsvit

Prezentace po internetu je jedna věc, možná by pražskému webu pomohla větší přehlednost. Komunikace je ale o osobním setkávání s občany a hlavně by Pražané měli vidět výsledky práce magistrátu na každém kroku. To je nejlepší prezentace.

Co strany chtějí změnit či zavést v dalších oblastech najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy