Seznam.cz

10. 3. 2011 14:40
Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál s asi pěti miliony reálných uživatelů.
Seznam.cz
Seznam.cz | Foto: Aktuálně.cz

Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál s asi pěti miliony reálných uživatelů. Samotnou domovskou stránku Seznamu navštíví denně přibližně dva a půl milionu uživatelů.

Tržby Seznam.cz činily za rok 2010 2,25 miliard korun, což oproti předchozímu roku představovalo nárůst o 18 %. Provozní zisk vzrostl o 30 procent na 909 milionů korun.

Na konci roku 2010 pracovalo ve společnosti 803 zaměstnanců.

Podnikání Seznamu se dá rozdělit do čtyřech oblastí - vyhledávání včetně reklamního systému Sklik, zápisy v katalogu Firmy.cz, reklama na obsahových (Novinky.cz, Super.cz a další) a oborových službách (Sreality.cz, Sauto.cz a další).

Seznam provozovaných serverů a služeb:

Firmy.cz
Horoskopy.cz
Hry.cz
Lidé.cz
Spolužáci.cz
Mapy.cz
Novinky.cz
Sport.cz
Super.cz
Stream.cz
Počasí.cz
ProŽeny.cz
Seznam Email
Sdovolená.cz
Sletenky.cz
Sfinance.cz
Sbazar.cz
Seznam Tip
Seznam.cz
Spráce.cz
Sreality.cz
Sauto.cz
Smoto.cz
Zboží.cz
Sklik.cz
Ubytovani.cz
Vyhledávání
Mobilní reklama
Seznam Slovník

Vedení společnosti

Výkonným ředitelem společnosti Seznam.cz je Pavel Zima. Předsedou představenstva je zakladatel Ivo Lukačovič, jeho členy pak Nikola Lukačovič a Pavel Zima. V dozorčí radě sedí její předseda Peter Lukačovič a dále Štěpán Škrob a Vlastimil Pečínka.

Historie společnosti

V roce 1996 zakládá Ivo Lukačovič první katalogový vyhledávací server v České republice - Seznam.cz, objevuje se tu první reklamní banner. Do tří let obrat překročil 10 milionů korun. V roce 2000 se mění na akciovou společnost, zároveň do něho vstupuje zahraniční investor, který kupuje 30% podíl ve společnosti.

Spouští se další služby a jako první v České republice začíná Seznam.cz využívat fulltextovou technologii od Google. Mezi lety 2004 - 2005 dosahuje Seznam jednoho milionu uživatelů denně. Zisk portálu meziročně roste o 360 %.

V roce 2009 začíná Seznam pro hledání ve světě nový vyhledávač Bing od společnosti Microsoft. Na konci května 2011 spustil Seznam.cz nového vyhledávacího robota.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy