reklama
 
 

Seznam.cz

10. 3. 2011 14:40
Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál s asi pěti miliony reálných uživatelů.

Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál s asi pěti miliony reálných uživatelů. Samotnou domovskou stránku Seznamu navštíví denně přibližně dva a půl milionu uživatelů.

Tržby Seznam.cz činily za rok 2010 2,25 miliard korun, což oproti předchozímu roku představovalo nárůst o 18 %. Provozní zisk vzrostl o 30 procent na 909 milionů korun.

Na konci roku 2010 pracovalo ve společnosti 803 zaměstnanců.

Podnikání Seznamu se dá rozdělit do čtyřech oblastí - vyhledávání včetně reklamního systému Sklik, zápisy v katalogu Firmy.cz, reklama na obsahových (Novinky.cz, Super.cz a další) a oborových službách (Sreality.cz, Sauto.cz a další).

Seznam provozovaných serverů a služeb:

Firmy.cz
Horoskopy.cz
Hry.cz
Lidé.cz
Spolužáci.cz
Mapy.cz
Novinky.cz
Sport.cz
Super.cz
Stream.cz
Počasí.cz
ProŽeny.cz
Seznam Email
Sdovolená.cz
Sletenky.cz
Sfinance.cz
Sbazar.cz
Seznam Tip
Seznam.cz
Spráce.cz
Sreality.cz
Sauto.cz
Smoto.cz
Zboží.cz
Sklik.cz
Ubytovani.cz
Vyhledávání
Mobilní reklama
Seznam Slovník

Vedení společnosti

Výkonným ředitelem společnosti Seznam.cz je Pavel Zima. Předsedou představenstva je zakladatel Ivo Lukačovič, jeho členy pak Nikola Lukačovič a Pavel Zima. V dozorčí radě sedí její předseda Peter Lukačovič a dále Štěpán Škrob a Vlastimil Pečínka.

Historie společnosti

V roce 1996 zakládá Ivo Lukačovič první katalogový vyhledávací server v České republice - Seznam.cz, objevuje se tu první reklamní banner. Do tří let obrat překročil 10 milionů korun. V roce 2000 se mění na akciovou společnost, zároveň do něho vstupuje zahraniční investor, který kupuje 30% podíl ve společnosti.

Spouští se další služby a jako první v České republice začíná Seznam.cz využívat fulltextovou technologii od Google. Mezi lety 2004 - 2005 dosahuje Seznam jednoho milionu uživatelů denně. Zisk portálu meziročně roste o 360 %.

V roce 2009 začíná Seznam pro hledání ve světě nový vyhledávač Bing od společnosti Microsoft. Na konci května 2011 spustil Seznam.cz nového vyhledávacího robota.

10. 3. 2011 14:40

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama