Domácí

Domácí

zkratka: Red Dom

email: [email protected]

Moje články

před 10 hodinami

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Aktualizováno 12. 10. 2020 15:58

V pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře nejezdily tramvaje. Provoz narušil výpadek elektřiny

Porucha rozvodny v pražských Holešovicích dnes odpoledne zapříčinila výpadek elektrického proudu na území Prahy 6 a 7. Lidé byli bez elektrického proudu zhruba půl hodiny. Dodávka energie je již obnovena, řekl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec. Kolik lidí výpadek postihl, neuvedl.

K závadě na rozvodně došlo v pondělí v 14:21. "Velmi rychle jsme se snažili zajistit dodávku elektrické energie z ostatních směrů, což se podařilo a 14:51 byla obnovena," řekl mluvčí.

Příčina poruchy zatím není jasná. Zaměstnanci Pražské energetiky ji v současné době zjišťují. Výpadek elektřiny způsobil podle internetové stránky dopravního podniku zpožďování tramvajové linky číslo 1. Tramvaje tak měly problémy v pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře.

Zdroj: Domácí , ČTK
Pokračovat