Domácí

Domácí

zkratka: Red Dom

email: [email protected]

Moje články

21. 11. 2022 12:04

Tušl a Čermák se odvolali proti trestům za nenávistné výroky o Ukrajincích

Patrik Tušl a Tomáš Čermák se brání proti trestům za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích. Píše to Česká televize. Proti říjnovému rozsudku podali odvolání. Okresní soud v Kladně oba muže na konci října uznal vinnými z hanobení národa a podněcování k nenávisti.

"Odvolání podali oba obžalovaní, státnímu zástupci lhůta uplynula," uvedl mluvčí kladenského soudu Ivo Poštolka. Případ nyní bude řešit Krajský soud v Praze.

Čermáka soud poslal k šesti měsícům odnětí svobody, Tušla na deset měsíců. Důvodem je video, ve kterém podle obžaloby dehonestovali Ukrajince. Například Čermák v jednom z videí, ve kterém s Tušlem vyzvali k protidemonstraci ke shromáždění Ukrajinců, mimo jiné řekl, že "Ukrajinci se tady začínají množit, jedna demonstrace za druhou. Musíme okamžitě začít jednat, jinak půjdeme do hajzlu".

Oba muži vinu odmítli, připustili ale, že forma projevu byla nevhodná. Soudce Vít Sochovský zároveň oba ponechal ve vazbě, proti čemuž obhájci ihned podali stížnost.

Zdroj: Domácí
29. 10. 2022 15:49

Mladík ubodal známého ve Velkých Losinách, policie vraha postřelila

Mladý muž zavraždil v pátek ráno svého vrstevníka Ve velkých Losinách na Šumpersku. Napadený po několika desítkách ran vykrvácel. Policisté agresivního pachatele  při zatýkání postřelili, vzápětí ho záchranáři převezli do Fakultní nemocnice Olomouc. Informuje o tom Deník. Podle webu Prima CNN News se incident odehrál mezi dvojicí osmnáctiletých mladíků, kteří užívali návykové látky.

"Krajští kriminalisté řeší od pátečních ranních hodin obzvláště závažný trestný čin, který se stal ve Velkých Losinách. Pachatel byl zadržen a se zraněním předán do olomoucké Fakultní nemocnice. Další podrobnosti k případu vzhledem k probíhajícímu vyšetřování sdělíme v pondělí," uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Vražda se stala ve starší bytovce nedaleko losinského zámku. "V noci svědci zaslechli hádku. Následně měl jeden z mužů vyběhnout na chodbu, druhý ho pronásledoval a bodal do něj nožem. Celkem mu měl zasadit přes 30 bodných ran," uvedl web CNN Prima News.

Zdroj: ČTK , Domácí
Pokračovat