Domácí

Domácí

zkratka: Red Dom

email: [email protected]

Moje články

17. 7. 2021 13:35

Porucha trakčního vedení zastavila provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku

Kvůli poruše trakčního vedení je zastavený provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku. Informovala o tom Správa železnic (SŽ), podle níž oprava potrvá asi tři hodiny. Za poničení troleje může nesprávná jízda vlakem, bližší podrobnosti SŽ prošetřuje. Vzhledem k místu poškození se vlaky nemohou zastavenému úseku vyhnout odklonem. V místě jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: Domácí
14. 7. 2021 8:36

Žádosti o pomoc po zásahu tornáda na jižní Moravě musí stát vracet, píše server

Podle serveru iRozhlas je 90 procent žádostí o finanční podporu, které podávají obyvatelé obcí zasažených ničivým tornádem na jižní Moravě, nekompletních. Přihlášky o dotace ze speciálního programu Státního fondu podpory investic "Živel" tak musí lidé doplňovat nebo přepracovávat. "Budeme žadatele vyzývat, aby nám doložili chybějící informace," citoval server mluvčí fondu Karolínu Smetanovou. Celkem se jedná o 759 žádostí. 

Zdroj: Domácí
13. 7. 2021 11:26

Lídrem kandidátky SPD v hlavním městě bude člen Rady Českého rozhlasu a spolupracovník kardinála Duky Nerušil

Podle informací serveru Seznam Zprávy by měl jako lídr kandidátky strany SPD do podzimních voleb vystoupit Josef Nerušil. Ten přitom jako radní Českého rozhlasu v minulosti několikrát odmítl, že by stranil SPD. Sám ale radě v minulosti předložil vlastní analýzy, které měly dokazovat, že SPD má ve veřejnoprávních médiích menší prostor než politické strany se stejným volebním ziskem.

Nerušil zároveň spravuje sociální sítě kardinála Dominika Duky a má na starosti i sociální sítě Pražského arcibiskupství. Jak na kandidaturu svého zaměstnance pohlíží Duka, v současnosti nejde zjistit. Mluvčí arcibiskupství řekl, že kardinál čerpá dovolenou.

Zdroj: Domácí
Pokračovat