Politici

"Neodešli by z místnosti po svých." Policisté se zabývají Vrabelovými výroky na adresu členů vlády

Policité se zabývají výroky svolavatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela. Informoval o tom v pondělí Deník N. Vrabel podle serveru v internetovém vysílání prohlásil, že někteří členové vlády by "neodešli po svých", kdyby se s ním potkali.

"Policisté se tím na základě podnětu zabývají," řekl Deníku N bez dalších podrobností mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Vrabel podle webu ve vysílání řekl, že premiér Petr Fiala (ODS), ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ministryně obrany Jana Černochová (ODS) rozpoutávají válku. "Kdyby byli vedle mě, můžu vám říct, že by rozhodně neodešli z místnosti po svých, aby šli dál rozpoutávat válku," uvedl podle Deníku N.

Vrabel také podle serveru mluvil o tom, zda změnit koncept své "nenásilné revoluce". Násilnou revoluci však Vrabel podle svých slov nechce. Deníku N se muž ke svým výrokům nevyjádřil.

Zdroj: ČTK

Čeští politici odsoudili atentát na Abeho, Zeman i Fiala vyslovili soustrast

Prezident Miloš Zeman i premiér Petr Fiala (ODS) v souvislosti se smrtí japonského expremiéra Šinzóa Abeho po atentátu vyslovili upřímnou soustrast japonskému lidu. Fiala uvedl, že je zprávou o smrti Abeho hluboce zarmoucen. Také další politici na sociálních sítích atentát odsoudili.

"Ani největší politické neshody nemohou být důvodem k násilí. Jednoznačně odsuzuji vraždu japonského expremiéra Šinzóa Abeho," uvedl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). "Politika je a musí zůstat soubojem idejí, ne zbraní. Šinzó Abe zůstane navždy zapsán zlatým písmem v dějinách Japonska i světové politiky," napsala předsedkyně sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš uvedl, že si Abeho velice vážil. "Měl jsem tu čest, že jsem se s ním jako premiér několikrát potkal, a jednání s ním si budu navždy pamatovat. Úžasný člověk, skvělý chlap a velký státník. Je šílené, co se stalo, jeho tragické smrti je mi hluboce líto," napsal Babiš.

 

Zdroj: ČTK
Pokračovat