Kamil Jankovský

Aktualizováno 12. 4. 2011 15:05
Kamil Jankovský (Věci veřejné), je ministrem pro místní rozvoj ve vládě Petra Nečase.
Kamil Jankovský.
Kamil Jankovský. | Foto: Ludvík Hradilek

Kamil Jankovský byl ve vládě Petra Nečase ministrem pro místní rozvoj. Tento resort se v průběhu koaličních jednání ocitl na seznamu úřadů určených ke zrušení, nakonec se jej však koalice rozhodla zachovat.

Jankovský pracoval dosud jako generální ředitel firmy Phar service, která působí ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu. Ve sněmovních volbách 2010 kandidoval v Praze za Věci veřejné. Do sněmovny se však nakonec těsně nedostal, přesto ale získal ministerské křeslo.

Právě Phar service získala krátce po Jankovského jmenování ministrem významné zakázky v pražském IKEMu. Firma přešla na jeho syna. Jankovský starší zůstal, podle obchodního rejstříku, jako společník ve firmě CARLIN, obchodující s nemovitostmi. Je tu tedy otázka, zda nedochází ke střetu zájmů. Zakázku pro IKEM prověřovala protikorupční policie.

Kamil Jankovský byl členem Rady VV a předsedou klubu VV na Praze 10. Patřil také k významným sponzorům strany. Spolu s Vítem Bártou, Michalem Babákem a Lukášem Semerákem stál Jankovský u založení Klubu angažovaných podnikatelů, který podporuje otevřený sponzoring politických stran. Všichni výše jmenovaní vložili své peníze právě straně Věci veřejné. Věci veřejné nebyly první stranou, ve které se Jankovský angažoval. Od roku 1994 byl členem ODA, v roce 2002 se stal členem Evropských demokratů.

V dubnu 2012, kdy byla koalice opět v krizi a hrozil pád vlády, se Jankovský rozhodl podpořit vládu a spolu s Karolínou Peake a dalšími členy VV ze strany odešel. Jankovský pak vstoupil do nové politické strany LIDEM a zůstal ministrem pro místní rozvoj.

Kamil Jankovský má zkušenosti s komunální politikou. V období 2002 - 2006 byl zastupitelem na Praze 10 a členem finančního výboru.

Po vystudování ČVUT v roce 1983 pracoval v různých pozicích na úseku investiční výstavby.

 

Právě se děje

před 49 minutami

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy