Kamil Jankovský

Aktualizováno 12. 4. 2011 15:05
Kamil Jankovský (Věci veřejné), je ministrem pro místní rozvoj ve vládě Petra Nečase.
Kamil Jankovský.
Kamil Jankovský. | Foto: Ludvík Hradilek

Kamil Jankovský byl ve vládě Petra Nečase ministrem pro místní rozvoj. Tento resort se v průběhu koaličních jednání ocitl na seznamu úřadů určených ke zrušení, nakonec se jej však koalice rozhodla zachovat.

Jankovský pracoval dosud jako generální ředitel firmy Phar service, která působí ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu. Ve sněmovních volbách 2010 kandidoval v Praze za Věci veřejné. Do sněmovny se však nakonec těsně nedostal, přesto ale získal ministerské křeslo.

Právě Phar service získala krátce po Jankovského jmenování ministrem významné zakázky v pražském IKEMu. Firma přešla na jeho syna. Jankovský starší zůstal, podle obchodního rejstříku, jako společník ve firmě CARLIN, obchodující s nemovitostmi. Je tu tedy otázka, zda nedochází ke střetu zájmů. Zakázku pro IKEM prověřovala protikorupční policie.

Kamil Jankovský byl členem Rady VV a předsedou klubu VV na Praze 10. Patřil také k významným sponzorům strany. Spolu s Vítem Bártou, Michalem Babákem a Lukášem Semerákem stál Jankovský u založení Klubu angažovaných podnikatelů, který podporuje otevřený sponzoring politických stran. Všichni výše jmenovaní vložili své peníze právě straně Věci veřejné. Věci veřejné nebyly první stranou, ve které se Jankovský angažoval. Od roku 1994 byl členem ODA, v roce 2002 se stal členem Evropských demokratů.

V dubnu 2012, kdy byla koalice opět v krizi a hrozil pád vlády, se Jankovský rozhodl podpořit vládu a spolu s Karolínou Peake a dalšími členy VV ze strany odešel. Jankovský pak vstoupil do nové politické strany LIDEM a zůstal ministrem pro místní rozvoj.

Kamil Jankovský má zkušenosti s komunální politikou. V období 2002 - 2006 byl zastupitelem na Praze 10 a členem finančního výboru.

Po vystudování ČVUT v roce 1983 pracoval v různých pozicích na úseku investiční výstavby.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi již trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

před 2 hodinami

Výbuch plynu zničil rodinný dům v Tursku u Prahy. Tři lidé jsou zranění

V Tursku u Prahy vybuchl v rodinném domě plyn. Na místě jsou zatím tři zranění, jeden z toho těžce, další středně těžce. Nejméně jeden člověk je zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo letí také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

Další zprávy