Kamil Jankovský

Aktualizováno 12. 4. 2011 15:05
Kamil Jankovský (Věci veřejné), je ministrem pro místní rozvoj ve vládě Petra Nečase.
Kamil Jankovský.
Kamil Jankovský. | Foto: Ludvík Hradilek

Kamil Jankovský byl ve vládě Petra Nečase ministrem pro místní rozvoj. Tento resort se v průběhu koaličních jednání ocitl na seznamu úřadů určených ke zrušení, nakonec se jej však koalice rozhodla zachovat.

Jankovský pracoval dosud jako generální ředitel firmy Phar service, která působí ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu. Ve sněmovních volbách 2010 kandidoval v Praze za Věci veřejné. Do sněmovny se však nakonec těsně nedostal, přesto ale získal ministerské křeslo.

Právě Phar service získala krátce po Jankovského jmenování ministrem významné zakázky v pražském IKEMu. Firma přešla na jeho syna. Jankovský starší zůstal, podle obchodního rejstříku, jako společník ve firmě CARLIN, obchodující s nemovitostmi. Je tu tedy otázka, zda nedochází ke střetu zájmů. Zakázku pro IKEM prověřovala protikorupční policie.

Kamil Jankovský byl členem Rady VV a předsedou klubu VV na Praze 10. Patřil také k významným sponzorům strany. Spolu s Vítem Bártou, Michalem Babákem a Lukášem Semerákem stál Jankovský u založení Klubu angažovaných podnikatelů, který podporuje otevřený sponzoring politických stran. Všichni výše jmenovaní vložili své peníze právě straně Věci veřejné. Věci veřejné nebyly první stranou, ve které se Jankovský angažoval. Od roku 1994 byl členem ODA, v roce 2002 se stal členem Evropských demokratů.

V dubnu 2012, kdy byla koalice opět v krizi a hrozil pád vlády, se Jankovský rozhodl podpořit vládu a spolu s Karolínou Peake a dalšími členy VV ze strany odešel. Jankovský pak vstoupil do nové politické strany LIDEM a zůstal ministrem pro místní rozvoj.

Kamil Jankovský má zkušenosti s komunální politikou. V období 2002 - 2006 byl zastupitelem na Praze 10 a členem finančního výboru.

Po vystudování ČVUT v roce 1983 pracoval v různých pozicích na úseku investiční výstavby.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 1 hodinou

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy