František Lukl

3. 7. 2013 19:06
František Lukl je místopředsedou Svazu města a obcí ČR a starostou Kyjova. V období červenec 2013 až leden 2014 zastával post ministra pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.
František Lukl
František Lukl | Foto: Vojtěch Marek

František Lukl je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a starostou Kyjova.

V roce 2013 se stal ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet nezískal důvěru Poslanecké sněmovny, a tak od srpna 2013 úřadoval v demisi. V lednu 2014 úřednický kabinet nahradila řádná vláda vzešla z předčasných voleb, na ministerstvu střídá Lulka Věra Jourová za ANO.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Lukl kandidoval jako nestraník za SPOZ. Strana ho postavila do čela jihomoravské kandidátky. SPOZ se však do Sněmovny nedostala.

V roce 2010 kandidoval do obecního zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Sedmadvacítka, které ve volbách zvítězilo se ziskem 36.37% hlasů.

Lukl vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, není členem žádné politické strany.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 1 hodinou

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy