František Lukl

3. 7. 2013 19:06
František Lukl je místopředsedou Svazu města a obcí ČR a starostou Kyjova. V období červenec 2013 až leden 2014 zastával post ministra pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.
František Lukl
František Lukl | Foto: Vojtěch Marek

František Lukl je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a starostou Kyjova.

V roce 2013 se stal ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet nezískal důvěru Poslanecké sněmovny, a tak od srpna 2013 úřadoval v demisi. V lednu 2014 úřednický kabinet nahradila řádná vláda vzešla z předčasných voleb, na ministerstvu střídá Lulka Věra Jourová za ANO.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Lukl kandidoval jako nestraník za SPOZ. Strana ho postavila do čela jihomoravské kandidátky. SPOZ se však do Sněmovny nedostala.

V roce 2010 kandidoval do obecního zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Sedmadvacítka, které ve volbách zvítězilo se ziskem 36.37% hlasů.

Lukl vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, není členem žádné politické strany.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy