František Lukl

3. 7. 2013 19:06
František Lukl je místopředsedou Svazu města a obcí ČR a starostou Kyjova. V období červenec 2013 až leden 2014 zastával post ministra pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.
František Lukl
František Lukl | Foto: Vojtěch Marek

František Lukl je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a starostou Kyjova.

V roce 2013 se stal ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet nezískal důvěru Poslanecké sněmovny, a tak od srpna 2013 úřadoval v demisi. V lednu 2014 úřednický kabinet nahradila řádná vláda vzešla z předčasných voleb, na ministerstvu střídá Lulka Věra Jourová za ANO.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Lukl kandidoval jako nestraník za SPOZ. Strana ho postavila do čela jihomoravské kandidátky. SPOZ se však do Sněmovny nedostala.

V roce 2010 kandidoval do obecního zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Sedmadvacítka, které ve volbách zvítězilo se ziskem 36.37% hlasů.

Lukl vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, není členem žádné politické strany.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy