František Lukl

3. 7. 2013 19:06
František Lukl je místopředsedou Svazu města a obcí ČR a starostou Kyjova. V období červenec 2013 až leden 2014 zastával post ministra pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.
František Lukl
František Lukl | Foto: Vojtěch Marek

František Lukl je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a starostou Kyjova.

V roce 2013 se stal ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet nezískal důvěru Poslanecké sněmovny, a tak od srpna 2013 úřadoval v demisi. V lednu 2014 úřednický kabinet nahradila řádná vláda vzešla z předčasných voleb, na ministerstvu střídá Lulka Věra Jourová za ANO.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Lukl kandidoval jako nestraník za SPOZ. Strana ho postavila do čela jihomoravské kandidátky. SPOZ se však do Sněmovny nedostala.

V roce 2010 kandidoval do obecního zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Sedmadvacítka, které ve volbách zvítězilo se ziskem 36.37% hlasů.

Lukl vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, není členem žádné politické strany.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Při požáru uprchlického tábora v Jemenu zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 170 se zranilo při nedělním požáru zařízení pro uprchlíky v jemenském hlavním městě Saná. Mezi oběťmi jsou migranti i zaměstnanci, počet obětí by ještě mohl stoupnout. Příčiny požáru nejsou zatím zřejmé, uvedla Carmela Godeauová z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). O neštěstí informovaly agentury Reuters a AP.

V budově, která hořela, bylo přibližně 700 lidí, uvedla agentura AP. Více než 90 lidí je zraněno velmi vážně a jsou v péči pracovníků IOM, která v místě také rozdává potraviny. Více než šest let trvající konflikt v Jemenu zapříčinil, že 80 procent obyvatelstva je závislého na humanitární pomoci, připomíná Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy