Helena Langšádlová

Aktualizováno 15. 10. 2012 14:56
Helena Langšádlová se stala lídrem kandidátní listiny TOP 09 a zároveň kandidátkou na hejtmanku Středočeského kraje.
Helena Langšádlová.
Helena Langšádlová. | Foto: Ludvík Hradilek

Helena Langšádlová je místopředsedkyní TOP 09. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byla zvolena poslankyní za TOP 09. Kandidovala jako dvojka středočeské kandidátky. Lídrem ve Středočeském kraji byl první místopředseda strany Miroslav Kalousek.

V říjnu 2012 Langšádlová neúspěšně kandidovala na hejtmanku Středočeského kraje. V krajském zastupitelstvu působila v letech 2000 až 2008 a 2012 až 2013.

Její politická kariéra začala v roce 1998, kdy se stala starostkou města Černošice. Tuto funkci vykonávala do roku 2006, poté zastávala post místostarostky (2006 až 2010). Zastupitelkou Černošic byla do roku 2011.

Do Poslanecké sněmovny byla poprvé zvolena v květnu 2010 za TOP 09.

Do TOP 09 vstoupila v roce 2009, do té doby figurovala na kandidátkách KDU-ČSL. Místopředsedkyní strany se stala v roce 2011.

Vystudovala Vysokou školu politických a společenských věd, obor politilogie.

Helena Langšádlová se narodila v roce 1963. Je vdaná, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy