František Koníček

29. 4. 2010 17:43
František Koníček je český politik, člen SPOZ a bývalý ředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě.
František Koníček.
František Koníček. | Foto: Aktuálně.cz

František Koníček je český politik, bývalý sociální demokrat, člen SPOZ a exředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě. Kabinet však nezískal důvěru Poslanecké sněmovny a do jmenování nové vlády v lednu 2014 úřadoval v demisi. Na ministerstvu Koníčka vystřídala Michaela Marksová-Tominová za ČSSD.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Koníček kandidoval jako dvojka SPOZ ve Středočeském kraji, tato strana však neuspěla.

Politická kariéra

Koníček působil na ministerstvu práce a sociálních věcí již v minulosti jako náměstek ministra (2003-2005).

V politice se pohybuje od roku 1998, kdy se stal zastupitelem obce Jinočany. Tento mandát obhájil ve všech následujících komunálních volbách.

V roce 2002 neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Poslancem se stal až o tři roky později z pozice náhradníka za zesnulou poslankyni Jarmilu Boháčovou. Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2006.

Koníček poté působil v podniku Lesy ČR jako náměstek a v roce 2006 ho vláda Jiřího Paroubka jmenovala ředitelem. O několik měsíců později na tento post rezignoval kvůli neshodám s novým ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem ohledně dalšího směřování Lesů ČR.

V červenci 2013 se stal ministrem práce a sociálních věcí ve vládě Jiřího Rusnoka. Kvůli této funkci přerušil členství v ČSSD a v srpnu 2013 ze strany vystoupil. Nato se stal členem SPOZ, za kterou kandidoval v předčasných podzimních volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji.

František Koníček se narodil v roce 1953. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Deutsche Bank zaplatí v USA pokutu kvůli vztahům s finančníkem Epsteinem, podle regulátorů mu pomohla přesunout miliony dolarů

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech pokutu 150 milionů dolarů (3,5 miliardy Kč) kvůli pochybením v obchodních vztazích s finančníkem Jeffreym Epsteinem a dvěma bankami. Epstein byl loni v červenci zatčen kvůli obviněním, že nutil k prostituci nezletilé dívky. Začátkem srpna téhož roku se oběsil ve vězeňské cele v New Yorku.

Regulátoři státu New York tvrdí, že Deutsche Bank pomohla Epsteinovi přesunout miliony dolarů.

"Zda a do jaké míry Epstein tyto platby používal k zakrývání starých zločinů, k páchání nových či k jiným účelům, to jsou otázky, které je nutné přenechat kriminalistům. Skutečnost, že byly podezřelé, však měla být pracovníkům banky zřejmá," uvedli regulátoři.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Na Mostecku při srážce osobního a nákladního auta zemřeli dva lidé, jeden je těžce zraněný

Po srážce osobního a nákladního auta na silnici I/15 nedaleko Mostu zemřeli v úterý odpoledne dva lidé a další je těžce zraněný, řekla mluvčí krajské policie Šárka Poláčková. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice je kvůli nehodě uzavřená.

Nehoda se stala krátce před 16:00 u obce Patokryje na Mostecku, když osobní vůz přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví. Dalšího člověka, který jel podle Poláčkové také v tomto osobním autě, musel s těžkými zraněními přepravit vrtulník do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy