reklama
 
 

František Koníček

29. 4. 2010 17:43
František Koníček je český politik, člen SPOZ a bývalý ředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě.

František Koníček je český politik, bývalý sociální demokrat, člen SPOZ a exředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě. Kabinet však nezískal důvěru Poslanecké sněmovny a do jmenování nové vlády v lednu 2014 úřadoval v demisi. Na ministerstvu Koníčka vystřídala Michaela Marksová-Tominová za ČSSD.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Koníček kandidoval jako dvojka SPOZ ve Středočeském kraji, tato strana však neuspěla.

Politická kariéra

Koníček působil na ministerstvu práce a sociálních věcí již v minulosti jako náměstek ministra (2003-2005).

V politice se pohybuje od roku 1998, kdy se stal zastupitelem obce Jinočany. Tento mandát obhájil ve všech následujících komunálních volbách.

V roce 2002 neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Poslancem se stal až o tři roky později z pozice náhradníka za zesnulou poslankyni Jarmilu Boháčovou. Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2006.

Koníček poté působil v podniku Lesy ČR jako náměstek a v roce 2006 ho vláda Jiřího Paroubka jmenovala ředitelem. O několik měsíců později na tento post rezignoval kvůli neshodám s novým ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem ohledně dalšího směřování Lesů ČR.

V červenci 2013 se stal ministrem práce a sociálních věcí ve vládě Jiřího Rusnoka. Kvůli této funkci přerušil členství v ČSSD a v srpnu 2013 ze strany vystoupil. Nato se stal členem SPOZ, za kterou kandidoval v předčasných podzimních volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji.

František Koníček se narodil v roce 1953. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je ženatý a má dvě děti.

29. 4. 2010 17:43

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama