František Koníček

29. 4. 2010 17:43
František Koníček je český politik, člen SPOZ a bývalý ředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě.
František Koníček.
František Koníček. | Foto: Aktuálně.cz

František Koníček je český politik, bývalý sociální demokrat, člen SPOZ a exředitel státního podniku Lesy ČR. V roce 2013 přijal nabídku Jiřího Rusnoka na post ministra práce a sociálních věcí v jeho vládě. Kabinet však nezískal důvěru Poslanecké sněmovny a do jmenování nové vlády v lednu 2014 úřadoval v demisi. Na ministerstvu Koníčka vystřídala Michaela Marksová-Tominová za ČSSD.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Koníček kandidoval jako dvojka SPOZ ve Středočeském kraji, tato strana však neuspěla.

Politická kariéra

Koníček působil na ministerstvu práce a sociálních věcí již v minulosti jako náměstek ministra (2003-2005).

V politice se pohybuje od roku 1998, kdy se stal zastupitelem obce Jinočany. Tento mandát obhájil ve všech následujících komunálních volbách.

V roce 2002 neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Poslancem se stal až o tři roky později z pozice náhradníka za zesnulou poslankyni Jarmilu Boháčovou. Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2006.

Koníček poté působil v podniku Lesy ČR jako náměstek a v roce 2006 ho vláda Jiřího Paroubka jmenovala ředitelem. O několik měsíců později na tento post rezignoval kvůli neshodám s novým ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem ohledně dalšího směřování Lesů ČR.

V červenci 2013 se stal ministrem práce a sociálních věcí ve vládě Jiřího Rusnoka. Kvůli této funkci přerušil členství v ČSSD a v srpnu 2013 ze strany vystoupil. Nato se stal členem SPOZ, za kterou kandidoval v předčasných podzimních volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji.

František Koníček se narodil v roce 1953. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy