František Laudát - poslanec za TOP 09

Aktualizováno 21. 7. 2010 11:34
František Laudát byl zvolen poslancem za TOP 09 v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013. Kandidoval v Praze.
František Laudát.
František Laudát. | Foto: ODS

František Laudát byl zvolen v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 poslancem za TOP 09 v Praze.

Poslancem za TOP 09 se poprvé stal v květnu 2010 rovněž v Praze. V letech 2006 až 2010 byl ve Sněmovně za ODS.

V minulém funkčním období byl místopředsedou hospodářského výboru a členem rozpočtového, kontrolního a petičního výboru.

Do politiky poprvé nahlédl v roce 1994, kdy se stal pražským zastupitelem. Posléze vedl Obecní dům v Praze.

V letech 1991 až 2009 byl členem ODS, poté vstoupil do TOP 09.

V anketě Aktuálně.cz, v níž jsme zkoumali majetkové poměry nových poslanců, odpověděl, že je majitel společnosti MAKS Praha, člen DR společnosti Zdroj pitné vody Káramy za 52,3 tis. korun, pracoval pro firmu ABF za odměnu 13 tis. korun. Prodal dluhopisy KBC MulticashČSOB za 521 tis., akcie Sporokonta za 912 tis. a akcie Sporoinvestu za 1,43 milionů korun.

Vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze.

Poté pracoval ve Fyzikálním ústavu ČSAV a AV ČR.

František Laudát se narodil v roce 1960.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy