Vojtěch Adam - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 24. 8. 2012 19:56
Nestraník Vojtěch Adam byl kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje v roce 2012. Zde také vedl kandidátku KSČM v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013, kde uspěl.
Vojtěch Adam.
Vojtěch Adam. | Foto: Attila Racek

Nestraník Vojtěch Adam byl úspěšným lídrem kandidátky KSČM v Jihomoravském kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny konané 25. a 26. října 2013. Poslanecký mandát získal, obdržel 6 327 preferenčních hlasů, ale nestačilo to na některé kandidáty, kteří byli původně v seznamu za ním - Grebeníček, Rujbrová. Všichni však postoupili do sněmovny.

V předcházejících letech byl také lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje. Ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, získala KSČM 16 mandátů, a byla tak druhou nejúspěšnější stranou po ČSSD. Vojtěch Adam dostal od voličů 4667 preferenčních hlasů.

Působil jako poslanec Parlamentu České republiky i v předchozím období. Je starostou města Ivančice, členem Zastupitelstva Jihomoravského kraje, členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství a také členem Výboru pro meziregionální vztahy.

Vojtěch Adam studoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Další zprávy