Vojtěch Adam - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 24. 8. 2012 19:56
Nestraník Vojtěch Adam byl kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje v roce 2012. Zde také vedl kandidátku KSČM v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013, kde uspěl.
Vojtěch Adam.
Vojtěch Adam. | Foto: Attila Racek

Nestraník Vojtěch Adam byl úspěšným lídrem kandidátky KSČM v Jihomoravském kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny konané 25. a 26. října 2013. Poslanecký mandát získal, obdržel 6 327 preferenčních hlasů, ale nestačilo to na některé kandidáty, kteří byli původně v seznamu za ním - Grebeníček, Rujbrová. Všichni však postoupili do sněmovny.

V předcházejících letech byl také lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje. Ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, získala KSČM 16 mandátů, a byla tak druhou nejúspěšnější stranou po ČSSD. Vojtěch Adam dostal od voličů 4667 preferenčních hlasů.

Působil jako poslanec Parlamentu České republiky i v předchozím období. Je starostou města Ivančice, členem Zastupitelstva Jihomoravského kraje, členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství a také členem Výboru pro meziregionální vztahy.

Vojtěch Adam studoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy