Vojtěch Adam - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 24. 8. 2012 19:56
Nestraník Vojtěch Adam byl kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje v roce 2012. Zde také vedl kandidátku KSČM v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013, kde uspěl.
Vojtěch Adam.
Vojtěch Adam. | Foto: Attila Racek

Nestraník Vojtěch Adam byl úspěšným lídrem kandidátky KSČM v Jihomoravském kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny konané 25. a 26. října 2013. Poslanecký mandát získal, obdržel 6 327 preferenčních hlasů, ale nestačilo to na některé kandidáty, kteří byli původně v seznamu za ním - Grebeníček, Rujbrová. Všichni však postoupili do sněmovny.

V předcházejících letech byl také lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Jihomoravského kraje. Ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, získala KSČM 16 mandátů, a byla tak druhou nejúspěšnější stranou po ČSSD. Vojtěch Adam dostal od voličů 4667 preferenčních hlasů.

Působil jako poslanec Parlamentu České republiky i v předchozím období. Je starostou města Ivančice, členem Zastupitelstva Jihomoravského kraje, členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství a také členem Výboru pro meziregionální vztahy.

Vojtěch Adam studoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy