Petr Mlsna

11. 12. 2012 23:59
Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012.
Petr Mlsna.
Petr Mlsna. | Foto: ČTK

Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012. Skončil jako ostatní ministři demisí Nečasovy vlády po zadržení šéfky kabinetu Jany Nagyové v rámci vyšetřování korupce.

Mlsna vystudoval Právnickou fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy.

Na Úřadu vlády působil od roku 2003. V letech 2010 až 2012 byl místopředsedou Legislativní rady vlády, mezi lety 2011 a 2012 vrchním ředitelem Sekce Legislativní rady vlády a náměstkem místopředsedkyně vlády Karolíny Peake.

V květnu 2009 ho tehdejší premiér Jan Fischer navrhl do funkce ministra spravedlnosti v úřednické vládě. Post ale nakonec získala Daniela Kovářová, kterou nominovala ODS. O dva roky později se neúspěšně ucházel o funkci soudce Soudního dvora EU.

V minulosti byl členem několika pracovních komisí, které se podílely na přípravě zákonů v oblasti hospodářské soutěže, telekomunikací, práva veřejných zakázek a vojenství.

V prosinci 2012 se stal ministrem bez portfeje a řídí Legislativní radu vlády. Do této funkce ho navrhla Karolína Peake (LIDEM) po odchodu dvou ministrů (Alexandra Vondry a Pavla Dobeše) a následných změnách na ministerských postech.

V současné době pracuje také jako vysokoškolský pedagog. Je autorem řady odborných publikací.

Petr Mlsna se narodil 13. listopadu 1978.

 

Právě se děje

Další zprávy