Petr Mlsna

11. 12. 2012 23:59
Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012.
Petr Mlsna.
Petr Mlsna. | Foto: ČTK

Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012. Skončil jako ostatní ministři demisí Nečasovy vlády po zadržení šéfky kabinetu Jany Nagyové v rámci vyšetřování korupce.

Mlsna vystudoval Právnickou fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy.

Na Úřadu vlády působil od roku 2003. V letech 2010 až 2012 byl místopředsedou Legislativní rady vlády, mezi lety 2011 a 2012 vrchním ředitelem Sekce Legislativní rady vlády a náměstkem místopředsedkyně vlády Karolíny Peake.

V květnu 2009 ho tehdejší premiér Jan Fischer navrhl do funkce ministra spravedlnosti v úřednické vládě. Post ale nakonec získala Daniela Kovářová, kterou nominovala ODS. O dva roky později se neúspěšně ucházel o funkci soudce Soudního dvora EU.

V minulosti byl členem několika pracovních komisí, které se podílely na přípravě zákonů v oblasti hospodářské soutěže, telekomunikací, práva veřejných zakázek a vojenství.

V prosinci 2012 se stal ministrem bez portfeje a řídí Legislativní radu vlády. Do této funkce ho navrhla Karolína Peake (LIDEM) po odchodu dvou ministrů (Alexandra Vondry a Pavla Dobeše) a následných změnách na ministerských postech.

V současné době pracuje také jako vysokoškolský pedagog. Je autorem řady odborných publikací.

Petr Mlsna se narodil 13. listopadu 1978.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy