reklama
 
 

Petr Mlsna

11. 12. 2012
Petr Mlsna. Petr Mlsna. | Foto: ČTK
Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012.

Petr Mlsna byl ministrem bez portfeje v Nečasově vládě a předsedou Legislativní rady vlády. Do funkce byl jmenován 12. prosince 2012. Skončil jako ostatní ministři demisí Nečasovy vlády po zadržení šéfky kabinetu Jany Nagyové v rámci vyšetřování korupce.

Mlsna vystudoval Právnickou fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy.

Na Úřadu vlády působil od roku 2003. V letech 2010 až 2012 byl místopředsedou Legislativní rady vlády, mezi lety 2011 a 2012 vrchním ředitelem Sekce Legislativní rady vlády a náměstkem místopředsedkyně vlády Karolíny Peake.

V květnu 2009 ho tehdejší premiér Jan Fischer navrhl do funkce ministra spravedlnosti v úřednické vládě. Post ale nakonec získala Daniela Kovářová, kterou nominovala ODS. O dva roky později se neúspěšně ucházel o funkci soudce Soudního dvora EU.

V minulosti byl členem několika pracovních komisí, které se podílely na přípravě zákonů v oblasti hospodářské soutěže, telekomunikací, práva veřejných zakázek a vojenství.

V prosinci 2012 se stal ministrem bez portfeje a řídí Legislativní radu vlády. Do této funkce ho navrhla Karolína Peake (LIDEM) po odchodu dvou ministrů (Alexandra Vondry a Pavla Dobeše) a následných změnách na ministerských postech.

V současné době pracuje také jako vysokoškolský pedagog. Je autorem řady odborných publikací.

Petr Mlsna se narodil 13. listopadu 1978.

11. 12. 2012

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama