Kateřina Klasnová

Aktualizováno 22. 7. 2010 9:42
Kateřina Klasnová (Věci veřejné) je místopředsedkyní strany a zastupitelkou na Praze 1. Byla poslankyní v letech 2010-2013 a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny v letech 2010-2012.
Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová | Foto: Ludvík Hradilek

Kateřina Klasnová se coby poslanecký nováček dostala rovnou do nejužšího vedení Poslanecké sněmovny. Na její ustavující schůzi byla zvolena místopředsedkyní dolní komory Parlamentu. V tajné volbě získala 151 hlasů.

Kateřina Klasnová je místopředsedkyní strany Věci veřejné. Od roku 2006 je také zastupitelkou v Praze 1, kde působí jako předsedkyně Komise pro územní rozvoj.

Poslankyní za Věci veřejné byla zvolena v květnu 2010 ve Středočeském kraji.

Je místopředsedkyní Organizačního výboru a členkou podvýborů pro přípravu novely zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, pro územní rozvoj a financování veřejné správy, pro kulturu a podvýboru pro pracovní právo a zaměstnanost.

Ve Sněmovně se chce věnovat zjednodušení legislativy, změně zákona o platech poslanců, novele jednacího řádu o elektronizaci sněmovních tisků. Mezi dalšími body je zrušení doživotní trestní imunity a možnost přímé volby prezidenta. Jedním ze dvou do dubna 2011 podaných návrhů je novela zákona o protikomunistickém odboji (tím druhým je novela zákona o jednacím řádu PS).

Je manželkou faktického lídra Věcí veřejných, Víta Bárty. O to překvapivější byl dopis, který v březnu 2011 poslala spolustraníkům a v němž kritizovala dominantní roli svého manžela a totalitu, která kvůli němu ve straně vládne. Vzhledem k tomu, že se po této záležitosti prakticky nic nezměnilo, je diskutabilní, o co v tomto případě skutečně šlo.

Každopádně po událostech, které v dubnu 2011 otřásly stranou, zůstala na straně současného vedení a svého manžela.

Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Univerzitě Karlově. Je šéfredaktorkou časopisů Věci veřejné a Pražan. Její životní motto je: "Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně." Politické pak: "Nebát se a nekrást."

 

Právě se děje

před 56 minutami

Británie chce příští rok zakázat vstup trestaným unijním občanům

Británie chce od 1. ledna příštího roku zakázat vstup na své území všem občanům Evropské unie odsouzeným k více než ročnímu trestu vězení. Podle britských médií by po konci brexitového přechodného období pro občany EU platila stejně přísná pravidla, jako pro zbytek světa. O návrhu ministryně vnitra Priti Patelové bude ve čtvrtek jednat britský parlament.

Do konce přechodného období, které skončí 31. prosince, platí pravidla z doby britského členství v unii a tak země může jejím občanům včetně Čechů zamítnout vstup jen ze závažných důvodů. Podle nově navrhovaného řešení by do Británie od příštího roku nesměli občané EU odsouzení k delšímu než ročnímu trestu odnětí svobody nebo osoby, které v posledním roce spáchaly trestný čin.

Britský plán má však jednu trhlinu. Počítá totiž s využitím Evropského informačního systému rejstříku trestů (ECRIS). Pokud se ale nepodaří Londýnu s Bruselem uzavřít dohodu o budoucích vztazích, nebude k němu mít Británie přístup. Řešením by mohl být přístup k informacím díky členství v Interpolu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vydavatelství Mafra se musí omluvit Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky

Vydavatelství Mafra se musí omluvit bývalému ministrovi vnitra Milanu Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky. Rozhodl o tom ve čtvrtek pravomocně pražský městský soud. Ze znaleckých posudků totiž vyplynulo, že politik zaplatil zhruba běžnou částku. Omluva musí vyjít na první straně deníku Mladá fronta Dnes i na webu iDnes.cz. 

"Je to nepravdivé tvrzení, což bylo bezpečně zjištěno v odvolacím řízení," uvedl v odůvodnění rozhodnutí předseda odvolacího senátu Tomáš Novosad. Články pak podle něj navodily pocit, že Chovanec získal velmi levně byt a prodávající za to získali možnost ucházet se o státní zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy