Kateřina Klasnová

Aktualizováno 22. 7. 2010 9:42
Kateřina Klasnová (Věci veřejné) je místopředsedkyní strany a zastupitelkou na Praze 1. Byla poslankyní v letech 2010-2013 a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny v letech 2010-2012.
Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová | Foto: Ludvík Hradilek

Kateřina Klasnová se coby poslanecký nováček dostala rovnou do nejužšího vedení Poslanecké sněmovny. Na její ustavující schůzi byla zvolena místopředsedkyní dolní komory Parlamentu. V tajné volbě získala 151 hlasů.

Kateřina Klasnová je místopředsedkyní strany Věci veřejné. Od roku 2006 je také zastupitelkou v Praze 1, kde působí jako předsedkyně Komise pro územní rozvoj.

Poslankyní za Věci veřejné byla zvolena v květnu 2010 ve Středočeském kraji.

Je místopředsedkyní Organizačního výboru a členkou podvýborů pro přípravu novely zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, pro územní rozvoj a financování veřejné správy, pro kulturu a podvýboru pro pracovní právo a zaměstnanost.

Ve Sněmovně se chce věnovat zjednodušení legislativy, změně zákona o platech poslanců, novele jednacího řádu o elektronizaci sněmovních tisků. Mezi dalšími body je zrušení doživotní trestní imunity a možnost přímé volby prezidenta. Jedním ze dvou do dubna 2011 podaných návrhů je novela zákona o protikomunistickém odboji (tím druhým je novela zákona o jednacím řádu PS).

Je manželkou faktického lídra Věcí veřejných, Víta Bárty. O to překvapivější byl dopis, který v březnu 2011 poslala spolustraníkům a v němž kritizovala dominantní roli svého manžela a totalitu, která kvůli němu ve straně vládne. Vzhledem k tomu, že se po této záležitosti prakticky nic nezměnilo, je diskutabilní, o co v tomto případě skutečně šlo.

Každopádně po událostech, které v dubnu 2011 otřásly stranou, zůstala na straně současného vedení a svého manžela.

Vystudovala religionistiku a dějiny náboženství na Univerzitě Karlově. Je šéfredaktorkou časopisů Věci veřejné a Pražan. Její životní motto je: "Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně." Politické pak: "Nebát se a nekrást."

 

Právě se děje

Další zprávy