Karel Šidlo - poslanec za KSČM zvolený v Plzeňském kraji

Aktualizováno 16. 10. 2012 22:16
Karel Šidlo byl kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje ve volbách 2012. Na podzim 2013 se stal lídrem kandidátky do Poslanecké sněmovny v Plzeňském kraji. Získal poslanecký mandát.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Karel Šidlo je poslanec za KSČM zvolený v Plzeňském kraji. Na podzim 2013 se zúčastnil předčasných voleb do Poslanecké sněmovny jako lídr na plzeňské kandidátce KSČM. Počet jeho preferenčních hlasů je 3 267.

Předtím byl lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje v krajských volbách v roce 2012. Šidlo křeslo v zastupitelství dostal. Komunisté ve volbách získali celkem 12 mandátů.

Doposud pracoval jako poslanec Parlamentu České republiky a také jako člen Zastupitelstva Plzeňského kraje. Byl členem Komise dopravní a komise dopravní obslužnosti.

Vystudoval Strojní a elektrotechnickou fakultu Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Při výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku dnes utrpělo zranění několik lidí. Hasiči evakuovali devět lidí a doporučují nevětrat.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy