Karel Šidlo - poslanec za KSČM zvolený v Plzeňském kraji

Aktualizováno 16. 10. 2012 22:16
Karel Šidlo byl kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje ve volbách 2012. Na podzim 2013 se stal lídrem kandidátky do Poslanecké sněmovny v Plzeňském kraji. Získal poslanecký mandát.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Karel Šidlo je poslanec za KSČM zvolený v Plzeňském kraji. Na podzim 2013 se zúčastnil předčasných voleb do Poslanecké sněmovny jako lídr na plzeňské kandidátce KSČM. Počet jeho preferenčních hlasů je 3 267.

Předtím byl lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje v krajských volbách v roce 2012. Šidlo křeslo v zastupitelství dostal. Komunisté ve volbách získali celkem 12 mandátů.

Doposud pracoval jako poslanec Parlamentu České republiky a také jako člen Zastupitelstva Plzeňského kraje. Byl členem Komise dopravní a komise dopravní obslužnosti.

Vystudoval Strojní a elektrotechnickou fakultu Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 36 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy