Jan Mládek - ministr průmyslu a obchodu

23. 9. 2013 19:54
Jan Mládek je od ledna 2014 ministrem průmyslu a obchodu. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl zvolen poslancem za ČSSD v Jihočeském kraji.
Jan Mládek.
Jan Mládek. | Foto: Vojtěch Marek

Jan Mládek je český politik, člen ČSSD a v současnosti zastává post ministra průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 získal poslanecký mandát.

Poslancem za ČSSD byl poprvé zvolen v roce 2002, ve Sněmovně působil jako člen rozpočtového a zahraničního výboru. Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2005, kdy se stal ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka (2005-2006).

V roce 2010 kandidoval do Senátu za obvod č. 13 – Tábor, ale v obou kolech byl poražen dosavadním senátorem Pavlem Eybertem.

V ČSSD působil především jako předseda Národohospodářské komise a stínový ministr financí.

Do sociální demokracie vstoupil v roce 1995. V letech 1986 až 1989 byl členem KSČ.

Jan Mládek se narodil v roce 1960. Je ženatý, má pět dětí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy