Jan Mládek - ministr průmyslu a obchodu

23. 9. 2013 19:54
Jan Mládek je od ledna 2014 ministrem průmyslu a obchodu. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl zvolen poslancem za ČSSD v Jihočeském kraji.
Jan Mládek.
Jan Mládek. | Foto: Vojtěch Marek

Jan Mládek je český politik, člen ČSSD a v současnosti zastává post ministra průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 získal poslanecký mandát.

Poslancem za ČSSD byl poprvé zvolen v roce 2002, ve Sněmovně působil jako člen rozpočtového a zahraničního výboru. Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2005, kdy se stal ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka (2005-2006).

V roce 2010 kandidoval do Senátu za obvod č. 13 – Tábor, ale v obou kolech byl poražen dosavadním senátorem Pavlem Eybertem.

V ČSSD působil především jako předseda Národohospodářské komise a stínový ministr financí.

Do sociální demokracie vstoupil v roce 1995. V letech 1986 až 1989 byl členem KSČ.

Jan Mládek se narodil v roce 1960. Je ženatý, má pět dětí.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy