Hana Orgoníková

Aktualizováno 16. 7. 2010 11:33
Hana Orgoníková byla výraznou členkou ČSSD a dlouholetou poslankyní. V červnu 2014 podlehla dlouhé nemoci.
Hana Orgoníková za Královehradecký kraj
Hana Orgoníková za Královehradecký kraj | Foto: Ondřej Besperát

Hana Orgoníková (8. prosince 1946 - 5. června 2014) působila v zákonodárném sboru od roku 1992 (tehdy ještě v České národní radě) do roku 2013. Do ČSSD vstoupila v roce 1994, předtím se angažovala v Československé straně socialistické a v Liberální straně národně sociální.

Ve svém posledním funkčním období v letech 2010 až 2013 byla místopředsedkyní kontrolního a petičního výboru a členkou organizačního výboru a výboru pro evropské záležitosti.

V říjnu 2013 stála v čele královéhradecké kandidátky ČSSD pro předčasné volby. Do Sněmovny se však nedostala.

Orgoníková byla od roku 2008 šéfkou krajské organizace ČSSD v Královéhradeckém kraji, letos v březnu funkci kvůli zdravotním problémům opustila.

Od roku 2006 do roku 2014 působila v městském zastupitelstvu Hradce Králové. Jejím náhradníkem by měl být Petr Žďánský.

V minulosti se podílela například na vzniku úřadu ombudsmana.

Vystudovala Stavební fakultu ČVUT.

Její dcera Lucie Orgoníková pracovala jako tisková mluvčí ČSSD a vlády Jiřího Paroubka.

Hana Orgoníková podlehla ve věku 67 let dlouhé nemoci. Zemřela 5. června 2014 v Hradci Králové.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 56 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy