Alexander Černý - poslanec za KSČM v Olomouckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:46
Alexander Černý se stal poslancem KSČM v předčasných volbách v říjnu 2013.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V říjnových poslaneckých volbách Alexander Černý obhájil funkci poslance Parlamentu ČR.

V předčasných volbách 25. a 26. října 2013 působil jako lídr kandidátky KSČM v Olomouckém kraji. Zde obdržel 3 159 preferenčních hlasů.

Krajské volby

Alexandr Černý získal o rok dřív v krajských volbách 2012 3347 preferenčních hlasů a umístil se tak na celkovém 5 místě. Předběhli ho Jiří Rozbořil z ČSSD, Martin Tesařík z ČSSD, Marian Jurečka z Koal_OIK a Markéta Záleská z ODS.

Alexander Černý se stal lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Olomouckého kraje. Pokud by býval uspěl v krajských volbách, které se uskutečnily na podzim 2012, nahradil by nynějšího hejtmana Martina Tesaříka z ČSSD.

Od roku 1990 je zaměstnancem KSČM. V letech 1994 – 2006 zasedal v zastupitelstvu města Olomouc. Od roku 2000 působí v zastupitelstvu Olomouckého kraje.

Vystudoval Vysokou školu politickou v Bratislavě. V roce 1982 získal doktorát.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy