Alexander Černý - poslanec za KSČM v Olomouckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:46
Alexander Černý se stal poslancem KSČM v předčasných volbách v říjnu 2013.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V říjnových poslaneckých volbách Alexander Černý obhájil funkci poslance Parlamentu ČR.

V předčasných volbách 25. a 26. října 2013 působil jako lídr kandidátky KSČM v Olomouckém kraji. Zde obdržel 3 159 preferenčních hlasů.

Krajské volby

Alexandr Černý získal o rok dřív v krajských volbách 2012 3347 preferenčních hlasů a umístil se tak na celkovém 5 místě. Předběhli ho Jiří Rozbořil z ČSSD, Martin Tesařík z ČSSD, Marian Jurečka z Koal_OIK a Markéta Záleská z ODS.

Alexander Černý se stal lídrem kandidátní listiny KSČM a současně také kandidátem na hejtmana Olomouckého kraje. Pokud by býval uspěl v krajských volbách, které se uskutečnily na podzim 2012, nahradil by nynějšího hejtmana Martina Tesaříka z ČSSD.

Od roku 1990 je zaměstnancem KSČM. V letech 1994 – 2006 zasedal v zastupitelstvu města Olomouc. Od roku 2000 působí v zastupitelstvu Olomouckého kraje.

Vystudoval Vysokou školu politickou v Bratislavě. V roce 1982 získal doktorát.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy