Komunální volby v Praze 2010: Metro

15. 9. 2010 18:09
Ani jedna z politických stran nezpochybňuje prodloužení trasy metra A do Motola, které zahájilo už současné vedení města.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ani jedna z politických stran nezpochybňuje prodloužení trasy metra A do Motola, které zahájilo už současné vedení města. Rozcházejí se nicméně v názoru, zda by mělo vést metro až na letiště, jak to prosazuje navzdory ostatním ODS spolu s komunisty. Pro sociální demokraty, zelené i VV je přijatelnější variantou rychlodráha. Absolutní shoda je rovněž na tom, že je třeba začít stavět trasu D na jih města. Současné vedení města v čele s ODS podporuje zavedení turniketů v metru, s čímž ostatní strany nesouhlasí a již běžící výběrové řízení navrhují zastavit.

ODS: Strana plánuje dovést trasu A do Motola a zahájit výstavbu trasy Metra D (výhledově podporuje zavedení metra k letišti). Podporuje také znovuzavedení turniketů.

TOP 09: Hodlá budovat dál rozestavěnou trasu A z Vítězného náměstí do Motola a alespoň zahájit fyzickou realizaci trasy D metra v úseku Pankrác – Písnice.

VV: Podporují výstavbu trasy D, ale je prý třeba zvážit náklady této stavby - zda nelze stavět levněji než v současnosti (míní tím výstavbu tzv. lehkého metra, tj. v menší hloubce, případně po povrchu, pokud k tomu je prostor). Prodloužení trasy A nemělo být vedeno na letiště, ale z Motola spíše dále do rozvojového území Řep a výhledově na Zličín, případně do plánovaného Západního města. Dopravu na letiště je podle VV třeba řešit železnicí, tj. výstavbou odbočky z rekonstruované kladenské rychlodráhy. Turnikety považuje strana v současné finanční situaci města a Dopravního podniku za zbytečnou finanční zátěž s nejistým efektem.

ČSSD: Prioritou pro sociální demokraty je dostavba trasy metra D do Písnice, která "odlehčí dopravě i obyvatelům sídlišť v jižní části Prahy". Následně by se měly posoudit varianty a finanční náročnost pokračování "Déčka" dál směrem na Žižkov. ČSSD je proti turniketům a chtějí zastavit už vypsanou veřejnou zakázku. "Turnikety do metra by město vyšly na několik miliard korun a kromě sporných dopadů do hospodaření Dopravního podniku by přinesly i snížení komfortu cestování," míní sociální demokraté. Pro cestu na letiště je prioritní varianta rychlodráhy, která by pokračovala dál až do Kladna a končila na Masarykově nádraží.

KSČM: Komunisté jsou pro zlepšení dopravní obsluhy letiště, jak metrem tak i železnicí. Podporují pokračování metra trasou A do Motola, ale je prý pak nutné další prodloužení nejen na letiště, ale i přes sídliště Řepy na Zličín. Dále podporujeme přípravu stavby trasy D jako klasického metra (ne tzv. lehkého metra) s původním záměrem – vést ho z jihu na Hlavní nádraží a dále přes Žižkov do Vysočan. Zavedení turniketů komunisté nepodporují (kvůli nákladům na jejich znovuzřízení, komplikaci přístupu zvlášť v ranní špičce a pro zdravotně postižené).

SZ/SNK-ED: V případě metra upřednostňuje koalice výstavbu trasy D, která propojí centrum města s dnes obtížně dostupným jihem metropole. Kritizují bariéry v metru. "Je ostuda, že 25 stanic metra, převážně v centru města, dodnes nemá bezbariérový vstup a proto budeme usilovat o rychlou přeměnu pražské veřejné dopravy na bezbariérovou. Odmítáme také budování nových bariér v podobě turniketů," píše se. Koalice prosazuje rozvoj městské železnice, "která nabídne rychlou a komfortní dopravu uvnitř Prahy", a výstavbu nových železničních zastávek s přestupem na metro a tramvaj. Koalice by co nejdříve zahájila jednání mezi Dopravním podnikem a Českými drahami o sjednocení jejich tarifů v rámci Pražské integrované dopravy. "Prioritou pro příští volební období bude modernizace trati Praha–Kladno společně s vybudováním odbočky právě na letiště v Ruzyni," píše.

Projděte si srovnání předvolebních slibů také v dalších oblastech

 

Právě se děje

před 24 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy