Rom Kostřica

Aktualizováno 21. 7. 2010 11:18
Rom Kostřica byl v předčasných volbách zvolen poslancem za TOP 09. Kandidoval jako lídr jihomoravské kandidátky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Top09

Rom Kostřica byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 zvolen poslancem za TOP 09. Kandidoval jako lídr jihomoravské kandidátky.

Poslancem za TOP 09 byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Jihomoravském kraji.

V minulém funkčním období byl místopředsedou zahraničního výboru a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Autor několika učebnic a více než 150 vědeckých publikací je profesorem Masarykovy univerzity v Brně a přednostou ORL kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy