Rom Kostřica

Aktualizováno 21. 7. 2010 11:18
Rom Kostřica byl v předčasných volbách zvolen poslancem za TOP 09. Kandidoval jako lídr jihomoravské kandidátky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Top09

Rom Kostřica byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 zvolen poslancem za TOP 09. Kandidoval jako lídr jihomoravské kandidátky.

Poslancem za TOP 09 byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Jihomoravském kraji.

V minulém funkčním období byl místopředsedou zahraničního výboru a členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Autor několika učebnic a více než 150 vědeckých publikací je profesorem Masarykovy univerzity v Brně a přednostou ORL kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vytlačili jsme americký torpédoborec z ruských vod, hlásí Moskva

Ruská vojenská loď vytlačila americký torpédoborec z ruských teritoriálních vod v Japonském moři na Dálném východě, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Torpédoborec USS John S. McCain třídy Arleigh Burke podle Moskvy pronikl dva kilometry za hranici mezinárodních vod do zálivu Petra Velkého, u kterého se nachází i město Vladivostok, kde je velitelství ruského Tichooceánského loďstva.

Americký torpédoborec se podle vyjádření ministerstva, ze kterého citovala agentura Interfax, několik dní plavil v Japonském moři. Ráno narušil ruské teritoriální vody, přestože jej ruský torpédoborec Admirál Vinogradov, označovaný Rusy za velkou protiponorkovou loď, varoval před nepřípustností takového počínání i před možností taranu, tedy úmyslného nárazu ruské lodi do amerického plavidla.

"Po výstraze a změně kurzu Admirála Vinogradova americký torpédoborec okamžitě vplul do neutrálních vod. Opakované pokusy znovu vplout do ruských vod nepodnikl," konstatovalo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, nejvíce u podnikatelů ve službách

Důvěra v českou ekonomiku klesla v listopadu ve srovnání s říjnem o 4,4 bodu na 82 bodů. Níže byla naposledy v červnu. Snížila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Nejvýraznější pokles zaznamenali statistici u podnikatelů ve vybraných službách a obchodě, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření.

Indikátor důvěry podnikatelů klesl v listopadu o 4,8 bodu na 81,7 bodu, v případě spotřebitelů se důvěra snížila o 2,9 bodu na 83,1 bodu. "Aktuální situace v lidech stále vyvolává velké obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace. Strmě též stoupá počet spotřebitelů, kteří se obávají růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Další zprávy