Petr Bendl -poslanec ODS zvolený ve Středočeském kraji

Aktualizováno 6. 10. 2011 12:07
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl byl od říjnu 2011 do července 2013 ministrem zemědělství ve vládě Petra Nečase. Také byl poslancem a funkci obhájil v předčasných volbách na podzim 2013.
Petr Bendl.
Petr Bendl. | Foto: Ludvík Hradilek

Petr Bendl byl v Středočeském kraji zvolen poslancem za ODS, stejně tak Adolf Beznoska. Měl 5 308 preferenčních hlasů a ODS v kraji obdržela 8,86 % hlasů.

V kraji byl lídrem kandidátky ODS pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny konané 25. a 26. října 2013.

V říjnu 2011 se Petr Bendl stal ministrem zemědělství - v této funkci nahradil Ivana Fuksu, odvolaného premiérem Petrem Nečasem. Jeho působení ukončilo zadržení šéfky kabinetu Petra Nečase, po němž podal premiér a celá vláda demisi. Nahradila je úřednická vláda Jiřího Rusnoka, nyní v demisi.

Petr Bendl byl v ministerské pozici dvakrát - v roce 2009, rovněž jako náhradník, působil ve funkci ministra dopravy, kterou předtím zastával Aleš Řebíček.

Předtím, mezi lety 2000 a 2008 působil jako hejtman Středočeského kraje.

Životopis Petra Bendla

Petr Bendl se narodil 24. ledna 1966 v Kladně. Má dva syny.

Absolvoval Vysokou školu strojní a textilní v Liberci, obor konstruktér víceúčelových obráběcích strojů.

V 90. letech byl starostou Kladna, od roku 1998 do roku 2000 byl poslancem. Posléze až do podzimu 2008 zastával funkci hejtmana Středočeského kraje.

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v květnu 2010 ve Středočeském kraji.

Kromě toho je předsedou regionálního sdružení strany. Ačkoliv vyšel z voleb v roce 2010 poměrně silný, nakonec byl v rámci středočeské organizace smeten křídlem vedeným Petrem Tluchořem a Markem Šnajdrem. Na 21. kongresu ODS v červnu 2010 tak Bendl spolu s Ivanem Langerem a Petrem Gandalovičem vypadli z vedení strany.

Na jejich místa nastoupili Alexandr Vondra, Jiří Pospíšil, Pavel Drobil a Pavel Blažek.

Petr Bendl byl členem Hospodářského, Kontrolního a Petičního výboru Poslanecké sněmovny.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy