Pavel Staněk - zastupitel v Hradci Králové

Aktualizováno 19. 7. 2010 16:26
V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny byl Staněk lídrem kandidátky ODS v Královéhradeckém kraji, ale do sněmovny se dostal Ivan Adamec.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Na podzim 2013 obhajoval Pavel Staněk poslanecký mandát jako lídr kandidátky ODS v Královéhradeckém kraji v předčasných volbách. Se ziskem 7,28 % hlasů ODS v kraji měla k dispozici strana jeden mandát, který ale podle preferenčních hlasů připadl Ivanu Adamcovi.

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen minule, v květnu 2010 v Královéhradeckém kraji.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Byl členem Ústavně právního výboru a Výboru pro obranu a bezpečnost. Zasedal ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Byl náměstkem ministryně spravedlnosti a předsedkyně Legislativní rady vlády ČR.

Rovněž je radním a zastupitelem města Hradec Králové.

V minulosti pracoval jako advokátní koncipient Advokátní kanceláře JUDr. Kalsco, jako právník a manažer marketingu a obchodu firmy TOPSTYL, s.r.o. nebo jako odborný asistent předsedy soudu Krajského soudu v Hradci Králové.

Má jednoho syna.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy