Martin Starec

Aktualizováno 17. 8. 2011 15:03
Martin Starec (ČSSD) byl na sjezdu strany v březnu 2011 zvolen jedním z místopředsedů.
Martin Starec
Martin Starec | Foto: Ludvík Hradilek

Martin Starec (ČSSD) byl na sjezdu strany v březnu 2011 zvolen jedním z místopředsedů.

Kromě toho to byl on, který na zmíněném sjezdu ze své pozice seznámil spolustraníky s katastrofální finanční situací strany a dluhem 360 milionů korun.

Martin Starec byl členem KSČ, ze které před listopadem 1989 vystoupil. V ČSSD je od roku 1989, v letech 1989 až 1990 působil jako člen přípravného výboru k obnovení činnosti strany.

Členem Ústřední kontrolní komise (ÚKK) byl od roku 1999 až 2001 a jejím místopředsedou mezi lety 2001 až 2003. V letech 2003 a 2005 byl zvolen místopředsedou pro řízení ČSSD, ale v červenci 2006 odstoupil z této funkce - reagoval tak na rozhodnutí Jiřího Paroubka poté, co se vedení sociálně demokratických kampaní ujal z rozhodnutí Jaroslav Tvrdík.

V době, kdy pozice bývalého předsedy Paroubka byla v ČSSD takřka neotřesitelná, dokázal i přes jeho odpor stanout v čele vlivné ústřední kontrolní komise - v březnu 2007 a 2009 byl zvolen jejím předsedou.

Ještě před sjezdem v březnu 2011 chtěl Starce na pozici ústředního tajemníka sociální demokracie současný předseda Bohuslav Sobotka. Jeho oponent, Michal Hašek to kritizoval s odůvodněním, že by o tom mělo rozhodovat až nové vedení strany. Starec, aby předešel konfliktům ve straně, se rozhodl o místo tajemníka nakonec neusilovat.

Martin Starec je ženatý a má dvě děti. Na VŠE v Praze vystudoval ekonomiku průmyslu.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Růst české ekonomiky zpomalil

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí stoupl hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vykázala podle zpřesněného říjnového odhadu meziroční růst 2,8 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,7 procenta. Analytici ve 3. čtvrtletí počítali s růstem meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy