Martin Starec

Aktualizováno 17. 8. 2011 15:03
Martin Starec (ČSSD) byl na sjezdu strany v březnu 2011 zvolen jedním z místopředsedů.
Martin Starec
Martin Starec | Foto: Ludvík Hradilek

Martin Starec (ČSSD) byl na sjezdu strany v březnu 2011 zvolen jedním z místopředsedů.

Kromě toho to byl on, který na zmíněném sjezdu ze své pozice seznámil spolustraníky s katastrofální finanční situací strany a dluhem 360 milionů korun.

Martin Starec byl členem KSČ, ze které před listopadem 1989 vystoupil. V ČSSD je od roku 1989, v letech 1989 až 1990 působil jako člen přípravného výboru k obnovení činnosti strany.

Členem Ústřední kontrolní komise (ÚKK) byl od roku 1999 až 2001 a jejím místopředsedou mezi lety 2001 až 2003. V letech 2003 a 2005 byl zvolen místopředsedou pro řízení ČSSD, ale v červenci 2006 odstoupil z této funkce - reagoval tak na rozhodnutí Jiřího Paroubka poté, co se vedení sociálně demokratických kampaní ujal z rozhodnutí Jaroslav Tvrdík.

V době, kdy pozice bývalého předsedy Paroubka byla v ČSSD takřka neotřesitelná, dokázal i přes jeho odpor stanout v čele vlivné ústřední kontrolní komise - v březnu 2007 a 2009 byl zvolen jejím předsedou.

Ještě před sjezdem v březnu 2011 chtěl Starce na pozici ústředního tajemníka sociální demokracie současný předseda Bohuslav Sobotka. Jeho oponent, Michal Hašek to kritizoval s odůvodněním, že by o tom mělo rozhodovat až nové vedení strany. Starec, aby předešel konfliktům ve straně, se rozhodl o místo tajemníka nakonec neusilovat.

Martin Starec je ženatý a má dvě děti. Na VŠE v Praze vystudoval ekonomiku průmyslu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který dnes schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy