Jiří Štětina

Aktualizováno 22. 7. 2010 10:44
Jiří Štětina je členem VV a v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny byl zvolen poslancem jako lídr královéhradecké kandidátky Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Jiří Štětina je členem VV a v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny byl zvolen poslancem jako lídr královéhradecké kandidátky Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury.

Poslancem za Věci veřejné byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Královéhradeckém kraji.

V minulém funkčním období byl místopředsedou výboru pro zdravotnictví a členem výboru pro obranu a bezpečnost.

Jeho hlavními tématy jsou zdravotnictví a boj s korupcí.

Od roku 2003 do roku 2010 působil jako primář ARO v nemocnici v Hradci Králové.

Vystudovaný lékař se v minulosti věnoval především práci záchranáře. V 80. letech působil jako vedoucí záchranné služby v Hradci Králové, v letech 1993 až 2003 byl ředitelem Územního střediska záchranné služby Hradec Králové.

Je ženatý.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy