Jiří Skalický

Aktualizováno 21. 7. 2010 12:18
Jiří Skalický byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen jako nestraník za TOP 09. Strana ho postavila na druhé místo pardubické kandidátky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Top09

Jiří Skalický byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen poslancem jako nestraník za TOP 09. Strana ho postavila na druhé místo pardubické kandidátky.

Poslancem za TOP 09 byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Pardubickém kraji.

V minulém funkčním období byl členem mandátového a imunitního výboru a výboru pro zdravotnictví.

V anketě Aktuálně.cz, v níž jsme zkoumali majetkové poměry nových poslanců, odpověděl, že je majitelem osobního vozu Mitsubishi Lancer, vlastní polovinu rodinného domu v místě bydliště a polovinu rekreačního domu Letohrad. Vedle toho drží světové %22Blue chips%22 akcie a investiční certifikáty a otevřené podílové fondy. Sedí v představenstvu EBA a.s. a MRFP a.s. (obě akciové společnosti města Pardubic) a v dozorčí radě LS s.r.o.

Vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Působí jako primář Oddělení klinické biochemie a diagnostiky v Pardubické krajské nemocnici.

Od roku 1998 je radním Pardubic za občanské sdružení Sdružení pro Pardubice.

Jiří Skalický se narodil v roce 1954.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy