Jaroslava Jermanová - poslankyně ANO

30. 11. 2013 17:41
Jaroslava Jermanová je poslankyní za hnutí ANO a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny.
Jaroslava Jermanová.
Jaroslava Jermanová. | Foto: Ludvík Hradilek

Jaroslava Jermanová je poslankyní za hnutí ANO a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny.

Politickou kariéru začala na komunální úrovni v roce 1998, kdy byla zvolena jako nezávislá kandidátka do Zastupitelstva obce Krhanice. Mandát obhájila v roce 2002 a stala se starostkou obce. V dalších volbách se do zastupitelstva nedostala.

V roce 2004 vstoupila do ODS a o dva roky později byla zvolena zastupitelkou Středočeského kraje. V následujícím volebním období se jí mandát nepodařilo obhájit.

Do Poslanecké sněmovny kandidovala poprvé v roce 2010 za ODS, ale neuspěla. V roce 2011 ze strany odešla a o rok později vsoupila do hnutí ANO 2011 miliardáře Andreje Babiše. V roce 2013 se stala předsedkyní Krajské organizace ANO pro Středočeský kraj.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byla zvolena poslankyní za ANO. Kandidovala v čele středočeské kandidátky.

Na ustavující schůzi ji poslanci zvolili místopředsedkyní Sněmovny.

Jaroslava Jermanová se narodila v roce 1970. Vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Praze.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 1 hodinou

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy