Jaroslava Jermanová - poslankyně ANO

30. 11. 2013 17:41
Jaroslava Jermanová je poslankyní za hnutí ANO a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny.
Jaroslava Jermanová.
Jaroslava Jermanová. | Foto: Ludvík Hradilek

Jaroslava Jermanová je poslankyní za hnutí ANO a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny.

Politickou kariéru začala na komunální úrovni v roce 1998, kdy byla zvolena jako nezávislá kandidátka do Zastupitelstva obce Krhanice. Mandát obhájila v roce 2002 a stala se starostkou obce. V dalších volbách se do zastupitelstva nedostala.

V roce 2004 vstoupila do ODS a o dva roky později byla zvolena zastupitelkou Středočeského kraje. V následujícím volebním období se jí mandát nepodařilo obhájit.

Do Poslanecké sněmovny kandidovala poprvé v roce 2010 za ODS, ale neuspěla. V roce 2011 ze strany odešla a o rok později vsoupila do hnutí ANO 2011 miliardáře Andreje Babiše. V roce 2013 se stala předsedkyní Krajské organizace ANO pro Středočeský kraj.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byla zvolena poslankyní za ANO. Kandidovala v čele středočeské kandidátky.

Na ustavující schůzi ji poslanci zvolili místopředsedkyní Sněmovny.

Jaroslava Jermanová se narodila v roce 1970. Vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Praze.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Růst české ekonomiky zpomalil

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí stoupl hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vykázala podle zpřesněného říjnového odhadu meziroční růst 2,8 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,7 procenta. Analytici ve 3. čtvrtletí počítali s růstem meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy