Jan Hamáček

Aktualizováno 16. 7. 2010 9:02
Jan Hamáček byl zvolen ve Středočeském kraji poslancem za sociální demokracii v květnu 2013. Na ustavující schůzi dolní komory ho poslanci zvolili předsedou Poslanecké sněmovny.
Jan Hamáček.
Jan Hamáček. | Foto: Ludvík Hradilek

Jan Hamáček byl zvolen ve Středočeském kraji poslancem za sociální demokracii v říjnu 2013. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr středočeské kandidátky ČSSD.

Na ustavující schůzi dolní komory ho poslanci zvolili předsedou Poslanecké sněmovny.

Poslancem je od roku 2006. V minulém funkčním období byl místopředsedou zahraničního výboru a členem organizačního výboru. Od prosince 2012 do srpna 2013 zastával funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Ve stínové vládě sociální demokracie byl stínovým ministrem obrany.

Je ženatý. Má jednoho syna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy