Jan Bureš - neúspěšný poslanecký kandidát

Aktualizováno 19. 7. 2010 13:38
V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013 byl Bureš lídrem kandidátky ODS v Karlovarském kraji, v kraji však ODS nezískala žádného poslance.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl v letech 2010-2013. Na podzim 2013 post obhajoval v předčasných sněmovních volbách jako lídr kandidátky ODS v Karlovarském kraji. Zde ODS dostala 6,73 % hlasů, ale vzhldem k nízkému počtu mandátů se na ODS nedostalo a Bureš se do sněmovny nedostal.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Byl členem Hospodářského výboru a Výboru pro Veřejnou správu a regionální rozvoj. Dále zasedal ve Stálé komisi pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny.

Od roku 2002 je starostou Ostrova nad Ohří, před tím byl dva roky zástupcem starosty.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy