Adam Rykala

Aktualizováno 16. 7. 2010 11:58
Adam Rykala byl v předčasných volbách zvolen poslancem za ČSSD. Strana ho postavila na třetí místo moravskoslezské kandidátky.
Adam Rykala
Adam Rykala | Foto: Jiří Kropáček, rykala.cz

Adam Rykala byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen poslancem za ČSSD. Strana ho postavila na třetí místo moravskoslezské kandidátky.

Poslancem za ČSSD byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Moravskoslezském kraji. V minulém funkčním období byl členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Dále zasedal ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu.

V letech 2006 až 2010 působil jako zastupitel městského obvodu Ostrava-Jih a v říjnu 2012 se stal zastupitelem Moravskoslezského kraje.

Členem ČSSD je od roku 2005.

Vystudoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy Báňské v Ostravě.

Adam Rykala se narodil v roce 1986. Je ženatý, má syna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy