Adam Rykala

Aktualizováno 16. 7. 2010 11:58
Adam Rykala byl v předčasných volbách zvolen poslancem za ČSSD. Strana ho postavila na třetí místo moravskoslezské kandidátky.
Adam Rykala
Adam Rykala | Foto: Jiří Kropáček, rykala.cz

Adam Rykala byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen poslancem za ČSSD. Strana ho postavila na třetí místo moravskoslezské kandidátky.

Poslancem za ČSSD byl poprvé zvolen v květnu 2010 v Moravskoslezském kraji. V minulém funkčním období byl členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Dále zasedal ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu.

V letech 2006 až 2010 působil jako zastupitel městského obvodu Ostrava-Jih a v říjnu 2012 se stal zastupitelem Moravskoslezského kraje.

Členem ČSSD je od roku 2005.

Vystudoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy Báňské v Ostravě.

Adam Rykala se narodil v roce 1986. Je ženatý, má syna.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy