Zprávy Moravskoslezský kraj

Aktualizováno 7. 2. 2013 21:59
Zpravodajství z regionu Moravskoslezský kraj. Aktuální zprávy z domova, ekonomiky, kultury i sportu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Obec Hodslavice

Zpravodajství z regionu Moravskoslezský kraj. Aktuální zprávy z domova, ekonomiky, kultury i sportu.

Moravskoslezský kraj je nejvýchodnějším krajem ČR. Leží na rozhraní Českého masívu a vnějších Západních Karpat, má nejvyšší počet obyvatel ze všech českých krajů a také je hned po Praze nejhustěji zalidněným regionem.

Průmyslovým, společenským i administrativním centrem moravskoslezského regionu je město Ostrava, kde rovněž sídlí krajský úřad.

Hejtmanem Moravskoslezského kraje je od roku 2012 Miroslav Novák (ČSSD).

Okresy:

Kontakty na místní úřady a organizace v katalogu Najisto.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy