regiony

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Po střetu dvou aut je neprůjezdná silnice v Plané u Budějovic. Nehoda má šest zraněných

Po čelním střetu je nyní neprůjezdná silnice I/3 v Plané u Českých Budějovic. Při nehodě se zranilo šest lidí a policie odklání dopravu. Potvrdil to krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Jde o hlavní tah na Krumlov a k hranicím s Rakouskem.

Policie řešila dnes i další nehody. Starší řidič osobního auta se odpoledne srazil na železničním přejezdu v Blatné na Strakonicku s vlakem. Muž je těžce zraněný. Policie také dnes zasahovala u nehody poblíž Vyššího Brodu na Českokrumlovsku, kde řidič osobního vozu čelně narazil do stromu a tři lidé se těžce zranili.

Při srážce dvou automobilů ve Stonavě na Karvinsku zemřela padesátiletá žena

Při srážce dvou automobilů ve Stonavě na Karvinsku zemřela dnes dopoledne padesátiletá žena. Další dva lidé při nehodě utrpěli zranění, dvanáctiletý chlapec vážná, sdělil to mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Nehoda se stala okolo 09:30. Padesátiletá žena zůstala zaklíněna v jednom z havarovaných vozidel a utrpěným zraněním podlehla ještě před příjezdem záchranářů.

"Vyprostit bylo nutno dvanáctiletého chlapce - byl při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil zranění páteře, hlavy a ruky. Po podání léků a uložení do podtlakové matrace byl ve vážném stavu předán v traumatologickém centru ostravské Fakultní nemocnice," uvedl Humpl. Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hrudníku a břicha. Po poskytnutí neodkladné péče jej záchranáři převezli do nemocnice v Havířově.

Zdroj: ČTK

U Zábřehu jely proti sobě dva vlaky, zastavily zhruba 50 metrů od sebe

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku ve čtvrtek dopoledne jely proti sobě na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na událost upozornil web Zdopravy.cz. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Vlaky se proti sobě ocitly na jedné koleji mezi Krasíkovem a Hoštejnem v 08:46. Šlo o vlak SC Pendolino jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní a osobní vlak, který jel z České Třebové do Zábřehu na Moravě. "Strojvedoucí obou vlaků stihli zastavit včas ve vzdálenosti 57,5 metru od sebe bez dalších následků," uvedl mluvčí Drážní inspekce.

Právě Drážní inspekce začala mimořádnou událost okamžitě vyšetřovat. "Šetření mimořádné události je teprve na začátku, ale již v tento okamžik můžeme uvést, že ve stanici Hoštejn se konala výluka staničního zabezpečovacího zařízení a řízení provozu neprobíhalo standardním způsobem, kdy byly kladeny vyšší nároky na pozornost traťového dispečera při stavění vlakových cest, tedy i poloh výhybek," doplnil Drápal.

Traťový dispečer je zaměstnancem Správy železnic. "Podle průběžných informací z vyšetřování byla událost pravděpodobně způsobena chybou na straně zaměstnance řízení provozu Správy železnic, šlo o pochybení jednotlivce," řekla ve čtvrtek mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

.

Zdroj: ČTK
Pokračovat