Archiv: regiony

Na Šumpersku se srazilo pět aut, tři lidé byli zraněni, silnice ze Zábřehu na Rájec je zavřená

Pět aut se dnes ráno srazilo u Zábřeha na Šumpersku, tři lidé se u nehody zranili. Dva ze zraněných museli hasiči ze zdemolovaných aut vystříhat, informovala dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Silnice ze Zábřehu na Rájec je uzavřena. Další nehody vyšetřují policisté také u Olomouce.

Nehoda se ode dopravních informací policie stala před 06:00. Na místo se sjely čtyři jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK

Česko sevřely tuhé mrazy. Na Jizerce i na Šumavě teplota spadla na až minus 30 stupňů

Liberecký kraj má za sebou jednu z nejchladnějších nocí. Teploty na řadě míst klesly k ránu k minus dvaceti stupňům Celsia a v mrazové kotlině Jizerka v Jizerských horách dokonce k minus 30 stupňům, vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Na šumavské stanici Perla poblíž Kvildy naměřili meteorologové dnes ráno minus 31,4 stupně Celsia. Jedná se zřejmě o nejchladnější den letošní zimy.

Silničáři doporučují kvůli nízkým teplotám zvýšenou opatrnost. Hlavní silniční tahy jsou sice převážně suché a vymrzlé, místy ale mohou namrzat. Na Semilsku jsou místy mlhy, jež mohou také namrzat.

Zdroj: ČTK

V pražských Stodůlkách byla večer nalezena zavražděná žena

V pražských Stodůlkách byla večer nalezena zavražděná žena a muž ve vážném stavu, který později zemřel v nemocnici. Na místě bylo i dítě, je v pořádku.

Mrazy na západě Čech nepolevují. V noci na dnešek na mnoha měřicích stanicích klesla teplota opět až k minus 20 stupňům Celsia

Mrazy na západě Čech nepolevují. V noci na dnešek na mnoha měřicích stanicích klesla teplota opět k minus 20 stupňům Celsia a někde i níže. Nejvíce mrzlo v Krušných horách, vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. 

Asi nejnižší teploty naměřila stanice v Jelení na Karlovarsku, kde bylo před půlnocí až minus 25 stupňů Celsia. Teploty mezi minus 15 a minus 20 stupni byly i na dalších stanicích v Krušných horách.

Na šumavské Jezerní slati naměřili dnes meteorologové minus 24,2 stupně. Byla to nejnižší dnešní teplota v Jihočeském kraji. Na Horské Kvildě, Březníku či Rokytské slati bylo minus dvacet stupňů. Mrazy budou pokračovat do pondělí, pak by se mělo mírně oteplit. ČTK to dnes řekl Josef Slavík z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: ČTK