Volební blok Hlavu vzhůru získal v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jenom 0,42 % hlasů.
Blok Hlavu vzhůru sdružuje jedenáct politických subjektů, které se spojily v souvislosti s předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny na podzim 2013. Předsedkyní je Jana Bobošíková, účast ve volbách zvažoval i Václav Klaus, ale kandidaturu nakonec neoznámil a vyjádřil bloku svou podporu.
V roce 2010 získala např. Suverenita Jany Bobošíková ve volbách do PSP ČR celkově 3,67 procenta hlasů. Sama předsedkyně se také účastnila první přímé prezidentské volby, kdy v prvním kole obdržela 2,39 % hlasů.
Volby do Poslanecké sněmovny proběhly o víkendu 25. a 26. října 2013.
Volební číslo bloku Hlavu vzhůru bylo 5.
Lídři kandidátek v krajích:
hl. město Praha: Bohumil Zoufalík
Středočeský: Jana Bobošíková
Jihočeský: Michal Doktor
Plzeňský: Jiří Baumruk
Karlovarský: Miloš Patera
Ústecký: Robert Kysela
Liberecký: Jiří Jirman
Královéhradecký: Miroslav Jeník
Pardubický: Ondřej Hlaváč
Vysočina: Vladislav Nechvátal
Jihomoravský: Jana Volfová
Olomoucký: Jiří Novák
Zlínský: Tomáš Úlehla
Moravskoslezský: Liana Janáčková
Volební program - Hlavu vzhůru
Hlavu vzhůru koncipovalo několik tematických bodů ve svém volebním programu.
V rámci osobní svobody měl blok v úmyslu prosazovat zastupitelskou demokracii proti lobbistům a elitám, určit právo na ochranu soukromí jako důležitější než právo na informace, bojovat se všemi formami diskriminace, zabránit nelegálnímu sledování osob, nedovolit regulaci a cenzuru internetu a ochránit vlastnická práva.
V rámci vlády zákona šlo bloku o veřejnou kontrolu represivních složek, které se podle jejich mínění vymkly demokratické kontrole. Chtěli omezit byrokracii umožňující ekonomickou kriminalitu a také zrušit nadbytečné zákony, vymezit časové působení soudců a vyžadovat platnost presumpce nevinny.
V rámci prosperity slibovali snížit celkovou daňovou zatěžování státního dluhu a zajistit vyrovnané hospodaření státu spolu se změnou rozpočtových pravidel. Usilovali by o dlouhodobou stabilitu daňových zákonů, vyhraní se proti regulacím, dotacím, kvótám či zákazům. Zrušili by zbytečné úřady.
V rámci národních zájmů zdůrazňovali národní roli státu v Evropské unii, s odmítnutím unijní byrokracii, důležité pravomoci by vrátili zpátky na národní úroveň a podporovali by národní sounáležitost. Odmítali přijetí měny euro.
V rámci solidarity a humanity prosazovali tradiční model rodiny a mezigenerační odpovědnosti. Dál měli zvýšení sociální pomoci skutečně potřebným, postupné přenesení zodpovědnosti za zabezpečení ve stáří ze státu na jednotlivce a rodinu u výdělečně činných osob, kdy se státní důchod stane jen doplňkem. Usilovali by o individualizaci zdravotního pojištění (rozhodování o nákladech péče) a zamezili by existenční likvidaci osob v dluhové pasti.