Vladimír Koníček - poslanec za KSČM ve Zlínském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:56
Poslanec Vladimír Koníček po rozpuštění sněmovny úspěšně obhájil mandát z pozice lídra kandidátky KSČM ve Zlínském kraji.
Pavel Kováčik (vlevo) a Vladimír Koníček (na středu) a komunistická debata.
Pavel Kováčik (vlevo) a Vladimír Koníček (na středu) a komunistická debata. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl Vladimír Koníček opět zvolen v říjnu 2013 ve Zlínském kraji. V předčasných volbách, konaných následkem rozpuštění sněmovny, figuroval jako tamní lídr na kandidátce KSČM.

V předcházejících poslaneckých období býval členem Kontrolního (Petičního) výboru a Volebního výboru.

Je stínovým ministrem KSČM pro průřezový resort informatiky.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy