Vladimír Koníček - poslanec za KSČM ve Zlínském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:56
Poslanec Vladimír Koníček po rozpuštění sněmovny úspěšně obhájil mandát z pozice lídra kandidátky KSČM ve Zlínském kraji.
Pavel Kováčik (vlevo) a Vladimír Koníček (na středu) a komunistická debata.
Pavel Kováčik (vlevo) a Vladimír Koníček (na středu) a komunistická debata. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl Vladimír Koníček opět zvolen v říjnu 2013 ve Zlínském kraji. V předčasných volbách, konaných následkem rozpuštění sněmovny, figuroval jako tamní lídr na kandidátce KSČM.

V předcházejících poslaneckých období býval členem Kontrolního (Petičního) výboru a Volebního výboru.

Je stínovým ministrem KSČM pro průřezový resort informatiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy