Stanislav Křeček

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:33
Stanislav Křeček je poslancem od roku 1998. Dlouhodobě bojuje za práva nájemníků.
Stanislav Křeček.
Stanislav Křeček. | Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj

Poslancem za ČSSD byl zvolen naposledy v květnu 2010. V senátorské volbě na podzim 2012 se pokouší dostat do horní komory Parlamentu za obvod Praha 2. V prvním kole získal 17,82 % hlas, soupeří s Liborem Michálkem.

Do sněmovny se dostal díky preferenčním hlasům z osmnáctého místa pražské kandidátky.

Je místopředsedou Ústavně právního výboru a členem Mandátového a imunitního výboru.

Vystudoval Právnickou fakultu University Karlovy. Do politiky poprvé nahlédl v roce 1990, kdy byl kooptován do České národní rady.

V minulosti kandidoval do Senátu neúspěšně. Poslancem je od roku 1998. Dlouhodobě bojuje za práva nájemníků. Je předsedou Sdružení nájemníků ČR

 

Právě se děje

před 14 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy