Stanislav Křeček

Aktualizováno 12. 2. 2020 15:49
Stanislav Křeček je ombudsmanem a bývalým poslancem ČSSD.
Stanislav Křeček (na snímku z června 2017)
Stanislav Křeček (na snímku z června 2017) | Foto: ČTK

Stanislav Křeček (* 20. května 1938) je ombudsmanem, předtím byl v úřadu Veřejného ochránce práv zástupcem ombudsmanky Anny Šabatové.

V letech 1998 až 2013 byl poslancem za ČSSD, dlouhá léta také působil jako předseda Sdružení nájemníků ČR.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1996 bylo zjištěno, že neoprávněně používá titul JUDr. Ten nakonec získal až jako poslanec v roce 2005.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Chladněji než doposud. Vláda kvůli krizi snížila minimální povolené teploty na pracovištích

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda v pondělí kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Strakova akademie o tom informovala na svém webu.

Podle nařízení má například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní nejnižší povolená teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia. V šatnách bude moct spadnout z 20 na 18 stupňů, v umývárnách z 22 na 19 stupňů, ve sprchách z 25 na 19 stupňů a na záchodech z 18 na 15 stupňů.

"Hlavním důvodem návrhu je revidovat právní rámec ve vztahu k požadavkům na minimální teplotu na pracovišti s ohledem na současnou situaci, kdy v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině dochází k omezování a přerušování dodávek zemního plynu, kdy se předpokládá další nárůst a přetrvávání energetické krize," uvedlo v důvodové zprávě k nařízení ministerstvo.

Současné stanovené teploty pocházejí z roku 2007. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) jeho úřad návrh konzultoval s hygieniky a srovnával s jinými zeměmi. Změna má podle návrhu vstoupit v platnost dnem vyhlášení nového nařízení vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy