Stanislav Grospič - poslanec za KSČM ve Středočeském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:40
Na podzim 2013 se konaly předčasné volby do PSP ČR. Grospič se stal lídrem kandidátky KSČM ve Středních Čechách a se zdejším výsledkem 14,42 % hlasů se stal poslancem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Kandidátka: KSČM (Komunistická strana Čech a Moravy)
Zaměstnání: právník

V podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 figuroval Grospič jako lídr na středočeské kandidátce KSČM. Této straně se ve Středních Čechách podařilo získat čtyři mandáty - včetně Grospiče také jde do sněmovny Jan Klán, Josef Vondrášek a Miloslava Vostrá.

Stanislav Grospič byl zvolen poslancem za KSČM i posledně v květnu 2010.

Ve sněmovně je od roku 2002. Byl místopředsedou Ústavně právního výboru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy