Stanislav Grospič - poslanec za KSČM ve Středočeském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:40
Na podzim 2013 se konaly předčasné volby do PSP ČR. Grospič se stal lídrem kandidátky KSČM ve Středních Čechách a se zdejším výsledkem 14,42 % hlasů se stal poslancem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Kandidátka: KSČM (Komunistická strana Čech a Moravy)
Zaměstnání: právník

V podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 figuroval Grospič jako lídr na středočeské kandidátce KSČM. Této straně se ve Středních Čechách podařilo získat čtyři mandáty - včetně Grospiče také jde do sněmovny Jan Klán, Josef Vondrášek a Miloslava Vostrá.

Stanislav Grospič byl zvolen poslancem za KSČM i posledně v květnu 2010.

Ve sněmovně je od roku 2002. Byl místopředsedou Ústavně právního výboru.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy