Soňa Marková - poslankyně za KSČM v Královéhradeckém kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:07
Poslankyně Soňa Marková obhájila po rozpuštění sněmovny v podzimních volbách 2013 své místo v Poslanecké sněmovně z pozice lídryně kandidátky KSČM v Královéhradeckém kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V říjnu 2013 se Soňa Marková znovu stala poslankyní KSČM.

Předtím byla za Komunistickou stranu Čech a Moravy zvolena v květnu 2010 v Královéhradeckém kraji. Na podzim 2013 figurovala jako lídryně kandidátky KSČM v Libereckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

Ve své kraji získala 3 229 preferenčních hlasů a její strana 14,08 % hlasů.

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové.

Ve sněmovně je od roku 2002. Byla místopředsedkyní Výboru pro evropské záležitosti a Výboru pro zdravotnictví. Zasedala ve Stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti.

Má dvě děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy