Soňa Marková - poslankyně za KSČM v Královéhradeckém kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:07
Poslankyně Soňa Marková obhájila po rozpuštění sněmovny v podzimních volbách 2013 své místo v Poslanecké sněmovně z pozice lídryně kandidátky KSČM v Královéhradeckém kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V říjnu 2013 se Soňa Marková znovu stala poslankyní KSČM.

Předtím byla za Komunistickou stranu Čech a Moravy zvolena v květnu 2010 v Královéhradeckém kraji. Na podzim 2013 figurovala jako lídryně kandidátky KSČM v Libereckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

Ve své kraji získala 3 229 preferenčních hlasů a její strana 14,08 % hlasů.

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové.

Ve sněmovně je od roku 2002. Byla místopředsedkyní Výboru pro evropské záležitosti a Výboru pro zdravotnictví. Zasedala ve Stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti.

Má dvě děti.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy