Soňa Marková - poslankyně za KSČM v Královéhradeckém kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:07
Poslankyně Soňa Marková obhájila po rozpuštění sněmovny v podzimních volbách 2013 své místo v Poslanecké sněmovně z pozice lídryně kandidátky KSČM v Královéhradeckém kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V říjnu 2013 se Soňa Marková znovu stala poslankyní KSČM.

Předtím byla za Komunistickou stranu Čech a Moravy zvolena v květnu 2010 v Královéhradeckém kraji. Na podzim 2013 figurovala jako lídryně kandidátky KSČM v Libereckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

Ve své kraji získala 3 229 preferenčních hlasů a její strana 14,08 % hlasů.

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové.

Ve sněmovně je od roku 2002. Byla místopředsedkyní Výboru pro evropské záležitosti a Výboru pro zdravotnictví. Zasedala ve Stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti.

Má dvě děti.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hoří byt v patře domu, na místě je 8 zraněných, záchranáři aktivovali traumaplán. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy