Roman Váňa

Aktualizováno 16. 7. 2010 14:31
Roman Váňa byl zvolen poslancem za ČSSD v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013.
Roman Váňa.
Roman Váňa. | Foto: ČSSD

Roman Váňa byl zvolen poslancem za ČSSD v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013. Váňa stál v čele olomoucké kandidátky.

Poslancem byl poprvé zvolen v květnu 2010 rovněž jako lídr kandidátní listiny v Olomouckém kraji.

Na post volebního lídra se tehdy dostal po odstoupení Miloslava Vlčka, který přiznal, že porušil zákon proti praní špinavých peněz.

Byl kastelánem hradu Bouzova. Pracoval také jako asistent poslankyně Zdenky Dopitové.

V roce 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

Vystudoval Vysokou školu báňskou - technickou univerzitu v Ostravě.

Je rozvedený, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy