Roman Sklenák - poslanec za ČSSD

Aktualizováno 16. 7. 2010 13:36
Roman Sklenák byl zvolen poslancem za ČSSD v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 v Jihomoravském kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Roman Sklenák byl zvolen poslancem za ČSSD v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 v Jihomoravském kraji. Následně se stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD.

Poslancem za ČSSD byl poprvé zvolen v květnu 2010 v v Jihomoravském kraji. V minulém funkčním období byl členem kontrolního, petičního a hospodářského výboru.

Magisterský titul získal na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, bakalářský na Právnické fakultě téže univerzity.

Roman Sklenák se narodil v roce 1970. Je ženatý, má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy