Richard Dolejš

Aktualizováno 16. 7. 2010 8:50
Richard Dolejš byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen poslancem za ČSSD. Kandidoval na čtvrtém místě středočeské kandidátky.
Richard Dolejš.
Richard Dolejš. | Foto: Ondřej Besperát

Richard Dolejš byl v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolen poslancem za ČSSD. Kandidoval na čtvrtém místě středočeské kandidátky.

Ve sněmovně je od roku 2006. V minulém funkčním období byl členem mandátového a imunitního výboru.

V letech 2000 až 2008 byl zastupitelem Středočeského kraje. Od roku 1994 působí jako zastupitel obce Zdice.

Dolejš byl označován za blízkého spolupracovníka bývalého hejtmana Davida Ratha (ČSSD), vazebně stíhaného kvůli korupci. Za Rathova působení v čele hejtmanství měl na krajském úřadu svou kancelář a mohl se účastnit jednání krajské rady. S příchodem Josefa Řiháka na úřad to skončilo, nový hejtman nechal zrušit i jeho kancelář.

Richard Dolejš se narodil v roce 1970. Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Home Credit se vzdává snu o hongkongské burze

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 1 hodinou

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy