Pavel Hojda

Aktualizováno 14. 7. 2010 16:25
V Karlovarském kraji byl Hojda lídrem kandidátky KSČM v předčasných volbách 2013 do Poslanecké sněmovny. V PSP ČR byl od roku 1998, v roce 2013 ho nezvolili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Pavel Hojda neobhájil svůj poslanecký mandát. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly 25. a 26. října 2013, se stal lídrem kandidátky v tomto kraji. Komunisté zde nakonec získali jenom jeden mandát, který připadl Jaroslavu Borkovi s větším množstvím preferenčních hlasů.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Ve sněmovně je od roku 1998. Byl místopředsedou Hospodářského výboru a zasedal ve Volební komisi. Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl naposledy zvolen v květnu 2010 v Karlovarském kraji.

V minulosti působil jako ředitel a jednatel společnosti Terea Cheb a.s. Pokud by byl znovu zvolen do Poslanecké sněmovny, chtěl by se zabývat dopravou, energetikou, průmyslem, letectvím a kosmonautikou.

Členem komunistické strany je od roku 1975.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy