Pavel Hojda

Aktualizováno 14. 7. 2010 16:25
V Karlovarském kraji byl Hojda lídrem kandidátky KSČM v předčasných volbách 2013 do Poslanecké sněmovny. V PSP ČR byl od roku 1998, v roce 2013 ho nezvolili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Pavel Hojda neobhájil svůj poslanecký mandát. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly 25. a 26. října 2013, se stal lídrem kandidátky v tomto kraji. Komunisté zde nakonec získali jenom jeden mandát, který připadl Jaroslavu Borkovi s větším množstvím preferenčních hlasů.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Ve sněmovně je od roku 1998. Byl místopředsedou Hospodářského výboru a zasedal ve Volební komisi. Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl naposledy zvolen v květnu 2010 v Karlovarském kraji.

V minulosti působil jako ředitel a jednatel společnosti Terea Cheb a.s. Pokud by byl znovu zvolen do Poslanecké sněmovny, chtěl by se zabývat dopravou, energetikou, průmyslem, letectvím a kosmonautikou.

Členem komunistické strany je od roku 1975.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy