Pavel Hojda

Aktualizováno 14. 7. 2010 16:25
V Karlovarském kraji byl Hojda lídrem kandidátky KSČM v předčasných volbách 2013 do Poslanecké sněmovny. V PSP ČR byl od roku 1998, v roce 2013 ho nezvolili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Pavel Hojda neobhájil svůj poslanecký mandát. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly 25. a 26. října 2013, se stal lídrem kandidátky v tomto kraji. Komunisté zde nakonec získali jenom jeden mandát, který připadl Jaroslavu Borkovi s větším množstvím preferenčních hlasů.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

Ve sněmovně je od roku 1998. Byl místopředsedou Hospodářského výboru a zasedal ve Volební komisi. Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl naposledy zvolen v květnu 2010 v Karlovarském kraji.

V minulosti působil jako ředitel a jednatel společnosti Terea Cheb a.s. Pokud by byl znovu zvolen do Poslanecké sněmovny, chtěl by se zabývat dopravou, energetikou, průmyslem, letectvím a kosmonautikou.

Členem komunistické strany je od roku 1975.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy