Miroslav Grebeníček - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:39
Miroslav Grebeníček dosáhl svého opětovného zvolení do Poslanecké sněmovny ČR v podzimních volbách 2013, které se konají předčasně následkem rozpuštění původní, tři rok fungující sněmovny.
Miroslav Grebeníček.
Miroslav Grebeníček. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl Miroslav Grebeníček zvolen v říjnu 2013 v Jihomoravském kraji. Kandidoval zde v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, ale i v minulých letech.

Na kandidátce KSČM figuroval na druhém místě, ale obdržel víc preferenčních hlasů než lídr - 6 672.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně

Zákonodárcem je od roku 1986. Byl místopředsedou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Od roku 1993 do roku 2005 byl předsedou Komunistické strany Čech a Moravy.

Má jednoho syna a dvě dcery.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy