Miroslav Grebeníček - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:39
Miroslav Grebeníček dosáhl svého opětovného zvolení do Poslanecké sněmovny ČR v podzimních volbách 2013, které se konají předčasně následkem rozpuštění původní, tři rok fungující sněmovny.
Miroslav Grebeníček.
Miroslav Grebeníček. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl Miroslav Grebeníček zvolen v říjnu 2013 v Jihomoravském kraji. Kandidoval zde v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, ale i v minulých letech.

Na kandidátce KSČM figuroval na druhém místě, ale obdržel víc preferenčních hlasů než lídr - 6 672.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně

Zákonodárcem je od roku 1986. Byl místopředsedou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Od roku 1993 do roku 2005 byl předsedou Komunistické strany Čech a Moravy.

Má jednoho syna a dvě dcery.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 37 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy