Miroslav Grebeníček - poslanec za KSČM v Jihomoravském kraji

Aktualizováno 21. 7. 2010 15:39
Miroslav Grebeníček dosáhl svého opětovného zvolení do Poslanecké sněmovny ČR v podzimních volbách 2013, které se konají předčasně následkem rozpuštění původní, tři rok fungující sněmovny.
Miroslav Grebeníček.
Miroslav Grebeníček. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl Miroslav Grebeníček zvolen v říjnu 2013 v Jihomoravském kraji. Kandidoval zde v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, ale i v minulých letech.

Na kandidátce KSČM figuroval na druhém místě, ale obdržel víc preferenčních hlasů než lídr - 6 672.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně

Zákonodárcem je od roku 1986. Byl místopředsedou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Od roku 1993 do roku 2005 byl předsedou Komunistické strany Čech a Moravy.

Má jednoho syna a dvě dcery.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Při výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku dnes utrpělo zranění několik lidí. Hasiči evakuovali devět lidí a doporučují nevětrat.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy