Martin Komárek - bývalý novinář a poslanec za ANO

4. 10. 2013 11:04
V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 působil bývalý novinář MF DNES Martin Komárek jako lídr dosud neparlamentní strany ANO v Libereckém kraji.
Martin Komárek (vlevo).
Martin Komárek (vlevo). | Foto: ČTK

Bývalý novinář Martin Komárek Andreje Babiše v roce 2013 posílil politické hnutí ANO 2011. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013 pak hned úspěšně kandidoval za tento subjekt jako lídr v Libereckém kraji. Získal zde 2 707 preferenčních hlasů a hnutí ANO 21,6 % hlasů, čímž předběhlo vítěznou ČSSD.

Od začátku devadesátých let pracoval Komárek v deníku Mladá Fronta DNES, působil zde jako publicista v sekci komentářů. Jeho jméno je spojováno i se satirickými články v týdenním magazínu. V letech 1989 až 1998 byl také zástupcem šéfredaktora. Působení v denním tisku ukončil začátkem června 2013, kdy se začal angažovat v politice, a následně se stal jednou z hlavních tváří ANO 2011 ve volební kampani do Poslanecké sněmovny.

Výzkumy veřejného mínění přisuzují hlavní šanci na úspěch v podzimních volbách levicovým stranám, z mimoparlamentních subjektů je ANO často zmiňováno jako nejsilnější kandidát s potenciálem dostat se do sněmovny.

Vedle novinářské činnost publikoval Martin Komárek také několik knih - první byla Dřevěná panenka, další jsou např. Smradlavý pes, Jak (ne)přežít konec světa, Bůh nezná budoucnost, Proč právě Zeman? nebo Poslední slovo Valtra Komárka.

Osobní život

Martin Komárek se narodil v únoru 1961 v Praze. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Na UK také později přednášel v oboru žurnalistiky.

Je rozvedený.

Jeho otcem byl ekonom Valtr Komárek (1930-2013), který byl prvním místopředsedou ve federální vládě Mariána Čalfy. Po druhé světové válce byl členem komunistické strany, v roce 1968 se podílel na ekonomické části reforem. V devadesátých letech se angažoval v Občanském fóru, po jeho rozštěpení přešel k ČSSD. Po rozpadu Československa přestal aktivně působit v politice, od roku 2011 byl čestným předsedou ČSSD.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy