Martin Komárek - bývalý novinář a poslanec za ANO

4. 10. 2013 11:04
V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 působil bývalý novinář MF DNES Martin Komárek jako lídr dosud neparlamentní strany ANO v Libereckém kraji.
Martin Komárek (vlevo).
Martin Komárek (vlevo). | Foto: ČTK

Bývalý novinář Martin Komárek Andreje Babiše v roce 2013 posílil politické hnutí ANO 2011. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013 pak hned úspěšně kandidoval za tento subjekt jako lídr v Libereckém kraji. Získal zde 2 707 preferenčních hlasů a hnutí ANO 21,6 % hlasů, čímž předběhlo vítěznou ČSSD.

Od začátku devadesátých let pracoval Komárek v deníku Mladá Fronta DNES, působil zde jako publicista v sekci komentářů. Jeho jméno je spojováno i se satirickými články v týdenním magazínu. V letech 1989 až 1998 byl také zástupcem šéfredaktora. Působení v denním tisku ukončil začátkem června 2013, kdy se začal angažovat v politice, a následně se stal jednou z hlavních tváří ANO 2011 ve volební kampani do Poslanecké sněmovny.

Výzkumy veřejného mínění přisuzují hlavní šanci na úspěch v podzimních volbách levicovým stranám, z mimoparlamentních subjektů je ANO často zmiňováno jako nejsilnější kandidát s potenciálem dostat se do sněmovny.

Vedle novinářské činnost publikoval Martin Komárek také několik knih - první byla Dřevěná panenka, další jsou např. Smradlavý pes, Jak (ne)přežít konec světa, Bůh nezná budoucnost, Proč právě Zeman? nebo Poslední slovo Valtra Komárka.

Osobní život

Martin Komárek se narodil v únoru 1961 v Praze. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Na UK také později přednášel v oboru žurnalistiky.

Je rozvedený.

Jeho otcem byl ekonom Valtr Komárek (1930-2013), který byl prvním místopředsedou ve federální vládě Mariána Čalfy. Po druhé světové válce byl členem komunistické strany, v roce 1968 se podílel na ekonomické části reforem. V devadesátých letech se angažoval v Občanském fóru, po jeho rozštěpení přešel k ČSSD. Po rozpadu Československa přestal aktivně působit v politice, od roku 2011 byl čestným předsedou ČSSD.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Nejsledovanějším YouTube klipem poslední dekády je Despacito, následuje Sheeranovo Shape of You a video od Wiz Khalify

Klip k tanečnímu hitu Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho se stal na platformě YouTube nejsledovanějším hudebním videem uplynulého desetiletí, celkem nasbíral 6,5 miliardy zhlédnutí. Úctyhodných 4,5 miliardy přehrání pak figuruje u klipu zpěváka Eda Sheerana natočeného k písni Shape of You. První trojici nejpopulárnějších videí pak uzavírá rapper Wiz Khalifa, jehož klip See You Again má na YouTube 4,3 miliardy zhlédnutí.

Top ten nejoblíbenějších klipů tvoří zejména starší hity, například píseň Uptown Funk Marka Ronsona a Bruna Marse z roku 2015. Tato skladba skončila v žebříčku na čtvrtém místě s počtem 3,7 miliardy zhlédnutí. V závěsu za ní figuruje hit Gangnam Style jihokorejského rappera PSY, který si celý svět podmanil už v roce 2012 a který do současnosti nasbíral 3,4 miliardy přehrání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy