Josef Novotný

Aktualizováno 21. 8. 2012 17:12
Josef Novotný je od roku 2008 hejtmanem Karlovarského kraje. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byl zvolen poslancem za ČSSD.
Josef Novotný.
Josef Novotný. | Foto: Aktuálně.cz

Josef Novotný je od roku 2008 hejtmanem Karlovarského kraje. Tuto funkci obhájil v krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2012. Novotný byl lídrem kandidátní listiny ČSSD, která ve volbách skončila na druhém místě. Vítězní komunisté ale v rámci koaliční dohody přenechali post hejtmana sociálním demokratům. Josef Novotný dostal od voličů 2834 preferenčních hlasů.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byl zvolen poslancem. Novotný kandidoval jako lídr karlovarské kandidátky ČSSD. Byl jedním z pěti poslanců, kteří měli souběh funkce poslanecké s hejtmanskou. V ČSSD vznikla iniciativa proti kumulování funkcí - někteří jako Jiří Zimola a Michal Hašek se vzdali poslaneckého mandátu, jiní jako Novotný toto odmítli a zastávají obě funkce.

Životopis

Novotný vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze a Fakultu tělesné výchovy a sportu. V minulém funkčním období byl členem výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Od roku 2002 působil jako zastupitel Sokolova. O rok později vstoupil do ČSSD.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy