David Vodrážka

Aktualizováno 19. 7. 2010 17:03
Poslanec za ODS, předseda Zahraničního výboru a člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.
David Vodrážka.
David Vodrážka. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v parlamentních volbách v květnu 2010 v Praze. Na 21. kongresu ODS v červnu 2010 prohrál souboj o post prvního místopředsedy strany, který do té doby zastával. V tajné volbě ho porazila Miroslava Němcová. Následně neuspěl ani ve volbách řadových místopředsedů a z vedení strany tak zcela vypadl.

Vodrážka byl až do kongresu členem týmu ODS vyjednávajícího o složení nové vlády. Den poté, co přišel o stranické funkce, už se koaličního jednání neúčastnil, v týmu ODS ho nahradila nová 1. místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

Je předsedou Zahraničního výboru a členem Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Zasedá ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Vystudoval Vysokou školu finanční a správní.

Po střední škole pracoval jako elektromechanik a do roku 2002 jako obchodní zástupce. V témže roce se stal starostou Prahy 13.

Zařadil se k odpůrcům Kaplického návrhu Národní knihovny. Pasivně ovládá anglický jazyk. Má tři děti.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy