David Vodrážka

Aktualizováno 19. 7. 2010 17:03
Poslanec za ODS, předseda Zahraničního výboru a člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.
David Vodrážka.
David Vodrážka. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v parlamentních volbách v květnu 2010 v Praze. Na 21. kongresu ODS v červnu 2010 prohrál souboj o post prvního místopředsedy strany, který do té doby zastával. V tajné volbě ho porazila Miroslava Němcová. Následně neuspěl ani ve volbách řadových místopředsedů a z vedení strany tak zcela vypadl.

Vodrážka byl až do kongresu členem týmu ODS vyjednávajícího o složení nové vlády. Den poté, co přišel o stranické funkce, už se koaličního jednání neúčastnil, v týmu ODS ho nahradila nová 1. místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

Je předsedou Zahraničního výboru a členem Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Zasedá ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Vystudoval Vysokou školu finanční a správní.

Po střední škole pracoval jako elektromechanik a do roku 2002 jako obchodní zástupce. V témže roce se stal starostou Prahy 13.

Zařadil se k odpůrcům Kaplického návrhu Národní knihovny. Pasivně ovládá anglický jazyk. Má tři děti.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy