David Vodrážka

Aktualizováno 19. 7. 2010 17:03
Poslanec za ODS, předseda Zahraničního výboru a člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.
David Vodrážka.
David Vodrážka. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v parlamentních volbách v květnu 2010 v Praze. Na 21. kongresu ODS v červnu 2010 prohrál souboj o post prvního místopředsedy strany, který do té doby zastával. V tajné volbě ho porazila Miroslava Němcová. Následně neuspěl ani ve volbách řadových místopředsedů a z vedení strany tak zcela vypadl.

Vodrážka byl až do kongresu členem týmu ODS vyjednávajícího o složení nové vlády. Den poté, co přišel o stranické funkce, už se koaličního jednání neúčastnil, v týmu ODS ho nahradila nová 1. místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

Je předsedou Zahraničního výboru a členem Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Zasedá ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Vystudoval Vysokou školu finanční a správní.

Po střední škole pracoval jako elektromechanik a do roku 2002 jako obchodní zástupce. V témže roce se stal starostou Prahy 13.

Zařadil se k odpůrcům Kaplického návrhu Národní knihovny. Pasivně ovládá anglický jazyk. Má tři děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecko se v Sýrii dopustilo válečných zločinů, Spojené státy žádají vysvětlení

Turecko se na severovýchodě Sýrie dopustilo několika incidentů, které Spojené státy považují za válečné zločiny, oznámil zvláštní americký zmocněnec pro Sýrii James Jeffrey. Dodal, že plošné důkazy o etnických čistkách pod vedením Turků USA nemají.

Jeffrey uvedl, že USA nyní zprávy o tureckém počínání v Sýrii prověřují a že si od Ankary vyžádaly vysvětlení. Poznamenal také, že USA vyšetřují, zda Turecko během ofenzivy použilo zakázaný bílý fosfor. Ten se v minulosti kvůli schopnosti samovznícení při styku se vzduchem používal k výrobě samozápalných pum a dělostřeleckých granátů.

Jeffrey také potvrdil prohlášení amerického ministra obrany Marka Espera, že během chaosu při turecké invazi uprchlo z vězení v Sýrii přes sto členů teroristické organizace Islámský stát. "Nevíme, kde jsou," uvedl zvláštní zmocněnec.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy