David Vodrážka

Aktualizováno 19. 7. 2010 17:03
Poslanec za ODS, předseda Zahraničního výboru a člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.
David Vodrážka.
David Vodrážka. | Foto: Ludvík Hradilek

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v parlamentních volbách v květnu 2010 v Praze. Na 21. kongresu ODS v červnu 2010 prohrál souboj o post prvního místopředsedy strany, který do té doby zastával. V tajné volbě ho porazila Miroslava Němcová. Následně neuspěl ani ve volbách řadových místopředsedů a z vedení strany tak zcela vypadl.

Vodrážka byl až do kongresu členem týmu ODS vyjednávajícího o složení nové vlády. Den poté, co přišel o stranické funkce, už se koaličního jednání neúčastnil, v týmu ODS ho nahradila nová 1. místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

Je předsedou Zahraničního výboru a členem Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Zasedá ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Vystudoval Vysokou školu finanční a správní.

Po střední škole pracoval jako elektromechanik a do roku 2002 jako obchodní zástupce. V témže roce se stal starostou Prahy 13.

Zařadil se k odpůrcům Kaplického návrhu Národní knihovny. Pasivně ovládá anglický jazyk. Má tři děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

V Českém Švýcarsku byl v noci klid, drony objevily tři místa s vyšší teplotou

V národním parku České Švýcarsko byl v noci klid, drony objevily tři místa se zvýšenou teplotou v okolí Pravčické brány a Kozího hřbetu, uvedli v sobotu ráno hasiči.

V pátek hasiči požár po 20 dnech dohasili, nyní pokračuje fáze takzvané technologické pomoci, kterou koordinuje štáb Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. V sobotu se začnou vracet domů obyvatelé evakuovaných částí Hřenska a osad Mezná a Mezní Louky. Pro turisty zůstává tato část národního parku zavřená.

Podle generálního ředitele hasičského záchranného sboru Vladimíra Vlčka budou dál požářiště monitorovat také drony s termokamerami. Vrtulníky, které se na boji s ohněm podílely, v pátek odletěly, ještě odpoledne ale nabíraly vodu z Labe a prolévaly půdu nad Hřenskem. Ohniska je podle Vlčka důležité hlídat a případně včas zasáhnout. Helikoptéry se tak mohou v případě potřeby do oblasti vrátit do 30 minut.

před 36 minutami

Sněmovna reprezentantů schválila Bidenův sociální a klimatický balík

Americká Sněmovna reprezentantů schválila balík sociálních a klimatických opatření. Balík počítá s výdaji ve výši zhruba 430 miliard dolarů, které chce vláda použít například na snižování uhlíkových emisí. Na ekologická opatření je vyčleněno 374 miliard dolarů (devět bilionů Kč) a vláda plánuje zavést či zvýšit podporu pro nákup elektromobilů či instalaci solárních panelů a větrných elektráren.

Plánují se také daňové úlevy pro jadernou energetiku či technologie zachycování oxidu uhličitého. Dalších 64 miliard dolarů chce administrativa utratit ve zdravotnictví. Nový zákon umožňuje vládnímu programu zdravotního pojištění Medicare vyjednávat s farmaceutickými společnostmi o cenách léků, což by podle navrhovatelů mohlo vést k výrazným úsporám.

Plán počítá s dodatečnými příjmy či úsporami ve výši až 740 miliard dolarů v příštích deseti letech. Balík zavádí novou daň se sazbou 15 procent pro firmy s ročním ziskem nad jednu miliard dolarů. Odhadovaný výnos za deset let je 258 miliard dolarů. Dalších 70 miliard dolarů by do státní kasy měla přinést během deseti let nová daň ze zpětného odkupu akcií. Úspory realizované v programu Medicare pak Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) odhaduje na 288 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy