Petr Fejk

Aktualizováno 22. 6. 2011 10:33
Petr Fejk, bývalý ředitel pražské zoo, byl 1.března 2011 jmenován firemním ombudsmanem kvality Českých drah.
Petr Fejk
Petr Fejk | Foto: Ludvík Hradilek

Petr Fejk je známý především jako dlouholetý ředitel pražské zoologické zahrady. V této funkci působil od 4. června 1997 do 31. října 2009.

Prvního března 2011 byl jmenován do nově zřízené funkce firemního ombudsmana kvality Českých drah. U drah vydržel čtyři měsíce.

Jeho úkolem byla přeměna firmy na zákaznicky vstřícnější podnik, trénink zaměstnanců ve vstřícnosti k zákazníkům, pilotní projekt zvyšování kvality služeb ve vlacích EC a IC a vyřizování stížností cestujících.

Výši Fejkova platu, asi čtvrt milionu korun měsíčně, kritizovali jak odboráři, tak opoziční ČSSD i sám premiér Nečas.

Fejkovo působení u Českých drah nakonec ukončil ministr dopravy Radek Šmerda. Vzhledem k podepsání takzvané konkurenční doložky získal Fejk za to, že tři čtvrtě roku nebude pracovat ve stejném oboru, dalších devět měsíčních mezd.

Petr Fejk se stal prvním "neodborníkem", který stál v čele pražské zoo. Do povědomí veřejnosti se dostal zejména díky výrazné modernizaci zoologické zahrady a úsilím o její obnovení po ničivé povodni v roce 2002. Během jeho vedení byla zoologická zahrada vyhodnocena časopisem Forbes jako 7. nejlepší zoo na světě. Poté, co získal místo ředitele České národní budovy v New Yorku, se rozhodl z vedení zoo odejít. Jeho nástupcem se stal Miroslav Bobek.

Pozici ředitele Českého centra v New Yorku nakonec předčasně opustil - jako důvod své výpovědi uvedl nedostatečné kompetence a svázané ruce při řízení centra.

Petr Fejk se narodil 1. září 1964 v Mostě. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je ženatý s módní návrhářkou Martinou Nevařilovou, se kterou má dvě děti.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy