Vladimír Plaček

Aktualizováno 15. 10. 2012 18:06
Vladimír Plaček je senátorem za volební obvod Opava.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Vladimír Plaček byl v roce 2012 zvolen senátorem za volební obvod Opava. Kandidoval za ČSSD. První kolo Senátních voleb proběhlo 12. a 13. října 2012 a Vladimír Plaček postoupil do druhého kola z prvního místa se ziskem 30.43 % hlasů. Ve druhém kole, které se konalo 19. a 20. října 2012, bojoval o senátorské křeslo s kandidátem ODS Václavem Vlčkem. Plaček ve druhém kole získal 62.23 % hlasů.

V současné době pracuje jako ředitel Ústavu sociální péče pro tělesně postižené Hrabyně. Zároveň je členem zastupitelstva a rady Obce Pustá Polom, místopředsedou Výboru zdravotního zastupitelstva MS kraje a členem zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy