Richard Svoboda

13. 9. 2012 10:42
Richard Svoboda je členem ODS a bývalým senátorem ve volebním obvodu Brno-město.
Richard Svoboda
Richard Svoboda | Foto: Ludvík Hradilek

Richard Svoboda je členem ODS a bývalým senátorem ve volebním obvodu Brno-město. O senátorské křeslo bojoval i ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, avšak neuspěl. V prvním kole získal pouze 7,65 % hlasů.

V roce 1997 se stal členem ODS a vstoupil do komunální politiky. Byl zvolen zastupitelem a později místostarostou městské části Brno-Královo pole. V roce 2002 se stal náměstkem primátora Brna. V roce 2004 se stal sám primátorem. V letech 2000 až 2004 byl zastupitelem Jihomoravského kraje. V roce 2006 byl zvolen senátorem. Působil ve funkci předsedy senátorského klubu ODS a byl členem stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky. Rovněž zasedal v organizačním výboru a výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Vystudoval českou literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy uiverzity v Brně. Později získal také titul MBA na Brno Internetional Business School.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Slovenská hokejová extraliga bude mít 12 účastníků i s Miškovcem

Nový ročník slovenské hokejové extraligy se bude hrát s dvanácti účastníky místo dosavadních třinácti. Jedenáctku slovenských klubů doplní opět maďarský Miškovec, který hrál tuto soutěž i v minulých dvou ročnících. Jeho účast potvrdila na dnešním zasedání Sportovní rada Pro-Hokeje, který soutěž řídí.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronoviru, hrál ve slovenské nejvyšší soutěži také další maďarský klub MAC Budapešť, který se ale rozhodl po dvou letech extraligu opustit. Z druhé nejvyšší soutěže nedohraného ročníku kvůli pandemii koronaviru nikdo nepostoupil, suverénní lídr Bratislava Capitals se rozhodl pro působení v mezinárodní rakouské lize.

Nový ročník slovenské extraligy začne 2. října a bude se hrát 50 kol. Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (44 zápasů) a dalších šest utkání je čeká proti regionálním soupeřům. Proto byly celky rozděleny tak, že skupinu Západ tvoří Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, Střed Banská Bystrica, Detva, Zvolen, Liptovský Mikuláš a Východ Košice, Michalovce, Poprad a Miškovec.

Prvních šest celků společné tabulky postoupí přímo do čtvrtfinále a týmy na 7. až 10. místě čeká předkolo. Pro celky na 11. a 12. pozici soutěž skončí. Na základě předchozích dohod bude ročník 2020/21 nesestupový a vítěz druhé nejvyšší soutěže získá právo účasti v extralize.

Další zprávy