Richard Svoboda

13. 9. 2012 10:42
Richard Svoboda je členem ODS a bývalým senátorem ve volebním obvodu Brno-město.
Richard Svoboda
Richard Svoboda | Foto: Ludvík Hradilek

Richard Svoboda je členem ODS a bývalým senátorem ve volebním obvodu Brno-město. O senátorské křeslo bojoval i ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, avšak neuspěl. V prvním kole získal pouze 7,65 % hlasů.

V roce 1997 se stal členem ODS a vstoupil do komunální politiky. Byl zvolen zastupitelem a později místostarostou městské části Brno-Královo pole. V roce 2002 se stal náměstkem primátora Brna. V roce 2004 se stal sám primátorem. V letech 2000 až 2004 byl zastupitelem Jihomoravského kraje. V roce 2006 byl zvolen senátorem. Působil ve funkci předsedy senátorského klubu ODS a byl členem stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky. Rovněž zasedal v organizačním výboru a výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Vystudoval českou literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy uiverzity v Brně. Později získal také titul MBA na Brno Internetional Business School.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 2 hodinami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy