Zuzka Bebarová-Rujbrová - poslankyně za KSČM

Aktualizováno 21. 7. 2010 14:49
V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013 získala Bebarová-Rujbrová poslanecký mandát v Jihomoravském kraji.
Zuzka Bebarová-Rujbrová.
Zuzka Bebarová-Rujbrová. | Foto: Ludvík Hradilek

Zuzka Bebarová-Rujbrová byla na podzim 2013 zvolena poslankyní za KSČM. Získala ze všech straníků Komunistické strany Čech a Moravy na jižní Moravě nejvíc preferenčních hlasů - 7 674.

Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Ve sněmovně je od roku 1996, bývá členkou Výboru pro obranu a bezpečnost. Zasedá ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu.

Má jednu dceru.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy